01:29 26. September 2017
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
Martin Repinski jätkab maaeluministrina

Keskerakond ei pea Repinski tagasiastumist vajalikuks

© Sputnik / Евгений Ашихмин
Poliitika
lühendatud link
2520

Keskerakonna juhatus ei pea vajalikuks maaeluminister Martin Repinski tagasiastumist.

TALLINN, 28. november — Sputnik. Keskerakonna aseesimehe Mailis Repsi sõnul ei pea erakonna juhatus praegu vajalikuks Repinski tagasiastumist, sest tema kitsefarmi kohta seni ajakirjanduses ilmunud info pole tema tagasikutsumiseks piisav, edastas BNS.

Repsi sõnul võib Repinski tagasikutsumine tulla päevakorda siis, kui tema kitsefarmis toimunud rikkumiste kohta tuleb vettpidavaid tõendeid.

Keskerakonna aseesimehe Jaanus Karilaiu kinnitusel usaldab peaminister Jüri Ratas süüdistuste alla langenud maaeluminister Martin Repinskit, erakonna juhatus otsustas Repinskit kaitsta ja edasine sõltub temast endast.

"Nii Keskerakonna juhatuse kui juhtkonna koosolekutel oli arvamusi seinast seina, aga lõpuks kuulati ära argumendid ja leiti, et täna tehakse selline valik, et kaitstakse ministrit," ütles Karilaid esmaspäeval BNS-ile. "Ja nagu ma aru saan, on ka Repnski lubanud Ratasele, et ta likvideerib enda võlgnevused ja võitnud sellega ka tema usalduse. Nii, et ma loodan, et vastne maaeluminister usaldust ei kuritarvita."

Repinski on sattunud süüdistuste alla, et temale kuuluv ettevõte on müünud kodumaise kitsejuustu pähe Hollandist toodud juustu, olnud ebatäpne juustupakendite sildistamisel, ning ebakorrektne rahaasjades.

Maaeluminister Martin Repinski lubas likvideerida oma ettevõtetega seotud probleemid, kuid välistas tagasiastumise ministri kohalt.

"Mis põhjusel peaksin tagasi astuma. Olen ministrina käitunud korrektselt. Olen ettevõtjana käitunud lähtuvalt seadusest," ütles Repinski reedel antud pressikonverentsil.

Repinski tunnistas, et tema ettevõtetel on finantsprobleeme ja raskusi arvete maksmisel, kui tema kinnitusel ei ole probleemid suured.

Repinski kinnitusel kavatseb mõne kuu jooksul oma ettevõtetega seotud probleemid lahendada ja siis juhatusest taanduda.

"Soovin teatada, et olen otsustanud ennast taandada Konju kitsefarmi ning teiste ettevõtete ja MTÜ-de juhatustest. Alates kuupäevast, kui kõik korrektselt vormistatud ei ole ma enam juhatuses," ütles Repinski pressikonverentsil. Samas lubas ta jääda endiselt oma ettevõtete omanikuks ning nendega seotuks.

Tagid:
Maaeluministeerium, Martin Repinski, Mailis Reps

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Psühhoterapeut Vladimir Kukk rääkis portaali Sputnik Eesti lugejatele, kuidas käituda, kui olete osutunud netikurikaelte ohvriks, ja kuidas edaspidist kiusamist vältida.

  7
 • EL toidab Lätit riknenud toiduainetega, illustratiivne foto

  Oleme need, mida sööme. Õigemini need, mille ära seedisime ja alles jäi. Selles mõttes toimub Baltimaades pärast Euroopa Liitu astumist alati midagi uskumatut. Mis on ka ilmselge

  52
 • Udmurditar Mush Nadi

  Vähemusrahvuse nädala lõpuüritusel kohtus portaal Sputnik Eesti udmurditari, Valgetähe V klaasi teenetemärgi kavaleriga, sõnastuse kohaselt „kirjaniku ja tõlkijaga, kes on andnud panuse udmurdi-eesti kultuurisidemete arendamisse“

  27