05:13 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Poliitika
lühendatud link
2820

Damaskuses nimetati Türgi ja USA sõjalisi operatsioone Süürias interventsiooniks.

TALLINN, 28. november — Sputnik. Ankara ja Washington ei ole mingil viisil saanud Damaskuse nõusolekut oma sõjalisteks operatsioonideks Süüria Araabia Vabariigi aladel, nende relvastatud kohalolek selles Araabia vabariigis ei ole midagi muud kui interventsioon, väitis intervjuus RIA Novostile Süüria armee poliitosakonna teabetalituse juhataja brigaadikindral Samir Suleiman.

„Ei ole mingisugust kooskõlastust ühelt poolt meie ning teiselt poolt Türgi ja USA vahel. Seda ei saagi olla. Me leiame, et nende kahe riigi tegevus Põja-Süürias kujutab endast sekkumist meie siseasjadesse, agressiooni ja interventsiooni, millele me oma võitlejatega vastu seisame ja sõdime," lausus kindral.

Ta rõhutas, et Süüria Araabia Vabariigi armee „jääb võitlema igasuguste sissetungikatsete vastu välisriikide poolt".

Türgi sõjavägi alustas 24. augustil terrorirühmituse Islamiriik (IS, Venemaal keelatud) võitlejate vastu operatsiooni „Eufrati kilp", vallutas Süüria opositsiooni osavõtul piirilinna Jarabulusi Põhja-Süürias ja jätkab praegu pealetungi edela suunas. Türgi presidendi Tayyip Erdoğani sõnade kohaselt on operatsiooni eesmärgiks 5000 ruutkilomeetri suuruse maa-ala puhastamine terroristidest ja seal turvatsooni loomine põgenike majutamiseks.

Lisaks sellele on USA ja tema liitlased 2014. aasta augustist peale korraldanud Süürias ja Iraagis õhurünnakuid IS-i pihta. Kusjuures lahingutegevus Süürias toimub ilma selle riigi valitsusega kooskõlastamata ja vastava loata. Samaaegselt tegutseb riigis Venemaa õhu-kosmosejõudude lennuvägi, mille toetusel vabastati märtsis IS-i valdusest Palmyra.

Laupäeval teatas Süüria Araabia Vabariigi asevälisminister Faisal Mekdad intervjuus Liibanono telekanalile Al Mayadeen, et Türgi valitsus kannab täielikku vastutust praeguste pingete eest Lähis-Ida piirkonnas. Süüria diplomaat rõhutas ühtlasi, et Ankara peab „viivitamatult oma väedAraabia vabariigi põhjaprovintsidest välja viima".

Tagid:
Eufrati kilp, USA, Türgi, Süüria

Peamised teemad