22:25 21. Jaanuar 2018
Tallinn-5°C
Kuula otse
Keskerakonna peakorter

Ratas: Keskerakond peab kohtuskäimistest vabanema

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
2410

Keskerakond peab selgitusi andma ja kui vaja ennast kaitsma.

TALLINN, 30. november — Sputnik. Peaminister ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas andis teisipäeval pärast riigiprokuratuuri poolt süüdistuse esitamist Keskerakonnale mõista, et soovib lõpetada olukorra, kus erakond peab pidevalt juriidiliste probleemidega tegelema.

"Eks erakond peab ju neid selgitusi andma ja kui vaja ennast kaitsma. Aga üks on selge, et MTÜ Eesti Keskerakond ei pea olema erakond, kes iga päev kirjutab oma advokaatidele — palun abi selle ja selle kaitsmisel või vaidlema Eesti vabariigi kohtus," ütles Ratas teisipäeval rahvusringhäälingu uudistesaatele Aktuaalne Kaamera, edastas BNS.

"Minu nägemusel Eesti Keskerakond peab olema üks tavaline MTÜ, kes esindab poliitilisi vaateid ja võitleb poliitiliste ideede ja programmiliste seisukohtade eest Eesti riigis," lisas peaminister Ratas.

Keskerakonna peasekretär Jaak Aab märkis oma intervjuus rahvusringhäälingule, et samale seisukohale oli jõudnud ka kriitiline mass erakonna liikmeid ning andis sellele oma toetuse ka erakorralisel kongressil.

"Eks kohtuprotsessid näitavad — kui palju oleme võlgu ja peame maksma," ütles Aab. "Kui arvestada [Keskerakonna] varasid, siis ei ole pankrott tõenäoline. Küll aga vajab tööd ja tegevust, et need asjad selgitada. See ongi uue esimehe ja juhatuse soov, et saaksime need selgitatud kohustused kantud ja saaksime rahulikult tööd teha," rääkis Keskerakonna peasekretär.

Rääkides Keskerakonna edasisest suutlikkusest õigusabikulusid katta, märkis Aab, et siin on oma piirid ees.

"Igal juhul tuleb kindlaks tega, kui palju õigusabikulusid me suudame ja oleme valmis katma. Mingit täiesti avatud maksmist küll kindlasti ei saa jätkata. Igal asjal on piirid," ütles Aab.

Keskerakond on siiani katnud oma endise esimehe Egar Savisaare õigusabikulusid. Savisaare kaitsjad sai teisipäeval riigiprokuratuurilt kätte süüdistusaktid, milles Savisaart süüdistatakse korduvas suures ulatuses altkäemaksuga nõustumises ja vastuvõtmises, suures ulatuses toime pandud rahapesus, suures ulatuses ja korduvalt toime pandud omastamises ning suures ulatuses erakonnale keelatud annetuse vastuvõtmises.

Tagid:
süüdistus, Keskerakond, Jaak Aab, Jüri Ratas, Edgar Savisaar, Eesti

Peamised teemad