01:30 26. September 2017
Tallinn+ 11°C
Kuula otse
Riigikogu istungisaal

Riigieelarve eelnõu sai ligi poolsada muudatusettepanekut

Riigikogu / Paul Kuimet
Poliitika
lühendatud link
13 0 0

Riigikogu opositsioonifraktsioonid esitasid tuleva aasta riigieelarve eelnõule kolmandaks lugemiseks ligi poolsada muudatusettepanekut, koalitsioonilepingust ajendatud muudatused teeb rahanduskomisjon eelarvesse järgmisel nädalal.

TALLINN, 30. november — Sputnik. Rahanduskomisjoni esimees, keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin ütles, et nii fraktsioonide esitatud kui komisjoni enda tehtavaid muudatusettepanekuid ning lisaks ka niinimetatud katuserahade jagamist arutab komisjon järgmisel nädalal. Juba sel reedel kohtub komisjon erakorralisel istungil eri organisatsioonide esindajatega.

Reformierakond riigikogu suurima opositsiooniparteina, kelle valitsuse juhtimisel eelarve kokku pandi, esitas eelnõule 21 muudatusettepanekut. 11 muudatust tegi samuti opositsiooni kuuluva Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon, edastas BNS.

Opositsiooniline Vabaerakonna fraktsioon esitas eelnõule 15 muudatust, millega muu hulgas soovitakse suurendada maaelu ja põllumajanduse arendamise ning üleminekutoetusi ja anda lisaraha vabatahtlikele päästjatele. Samuti tahab erakond lisaraha anda päästeametile vähekindlustatud inimeste küttekollete hooldamiseks ja remondiks, parandada taastusraviteenuse kättesaadavust ning suurendada doktoranditoetust.

Muudatusettepanekutega soovib Vabaerakonna fraktsioon parandada ka eesti keele õppimise võimalusi, suurendada kultuuritöötajate ja õpetajate palku ning tõsta nii prokuratuuri kui keskkriminaalpolitsei võimekust menetleda majanduskuritegusid. Muudatuste katteallikana näeb fraktsioon valitsuse tegevuskulusid ja reservi, riigikogu kuluhüvitisi ning erakondadele praegu riigieelarves ette nähtud raha.

Kolmandale lugemisele peaks tuleva aasta riigieelarve jõudma 14. detsembril, enne seda peab parlament vastu võtma muudatused sotsiaal- ja tulumaksuseaduses.

Tagid:
eelarve, opositsioon, Riigikogu, Mihhail Stalnuhhin

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  Psühhoterapeut Vladimir Kukk rääkis portaali Sputnik Eesti lugejatele, kuidas käituda, kui olete osutunud netikurikaelte ohvriks, ja kuidas edaspidist kiusamist vältida.

  7
 • EL toidab Lätit riknenud toiduainetega, illustratiivne foto

  Oleme need, mida sööme. Õigemini need, mille ära seedisime ja alles jäi. Selles mõttes toimub Baltimaades pärast Euroopa Liitu astumist alati midagi uskumatut. Mis on ka ilmselge

  52
 • Udmurditar Mush Nadi

  Vähemusrahvuse nädala lõpuüritusel kohtus portaal Sputnik Eesti udmurditari, Valgetähe V klaasi teenetemärgi kavaleriga, sõnastuse kohaselt „kirjaniku ja tõlkijaga, kes on andnud panuse udmurdi-eesti kultuurisidemete arendamisse“

  27