15:21 02. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Poliitika
lühendatud link
17 0 0

Riigikogu opositsioonifraktsioonid esitasid tuleva aasta riigieelarve eelnõule kolmandaks lugemiseks ligi poolsada muudatusettepanekut, koalitsioonilepingust ajendatud muudatused teeb rahanduskomisjon eelarvesse järgmisel nädalal.

TALLINN, 30. november — Sputnik. Rahanduskomisjoni esimees, keskerakondlane Mihhail Stalnuhhin ütles, et nii fraktsioonide esitatud kui komisjoni enda tehtavaid muudatusettepanekuid ning lisaks ka niinimetatud katuserahade jagamist arutab komisjon järgmisel nädalal. Juba sel reedel kohtub komisjon erakorralisel istungil eri organisatsioonide esindajatega.

Reformierakond riigikogu suurima opositsiooniparteina, kelle valitsuse juhtimisel eelarve kokku pandi, esitas eelnõule 21 muudatusettepanekut. 11 muudatust tegi samuti opositsiooni kuuluva Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsioon, edastas BNS.

Opositsiooniline Vabaerakonna fraktsioon esitas eelnõule 15 muudatust, millega muu hulgas soovitakse suurendada maaelu ja põllumajanduse arendamise ning üleminekutoetusi ja anda lisaraha vabatahtlikele päästjatele. Samuti tahab erakond lisaraha anda päästeametile vähekindlustatud inimeste küttekollete hooldamiseks ja remondiks, parandada taastusraviteenuse kättesaadavust ning suurendada doktoranditoetust.

Muudatusettepanekutega soovib Vabaerakonna fraktsioon parandada ka eesti keele õppimise võimalusi, suurendada kultuuritöötajate ja õpetajate palku ning tõsta nii prokuratuuri kui keskkriminaalpolitsei võimekust menetleda majanduskuritegusid. Muudatuste katteallikana näeb fraktsioon valitsuse tegevuskulusid ja reservi, riigikogu kuluhüvitisi ning erakondadele praegu riigieelarves ette nähtud raha.

Kolmandale lugemisele peaks tuleva aasta riigieelarve jõudma 14. detsembril, enne seda peab parlament vastu võtma muudatused sotsiaal- ja tulumaksuseaduses.

Tagid:
eelarve, opositsioon, Riigikogu, Mihhail Stalnuhhin

Peamised teemad