10:26 12. Detsember 2017
Tallinn-1°C
Kuula otse
Vene president Vladimir Putin pidas neljapäeval parlamendi mõlema koja ehk föderaalkogu ees oma aastakõne, mille kandis otse üle ka televisioon

Mihkelson selgitas Putini seisukohti

© Sputnik /
Poliitika
lühendatud link
3510

Vene välispoliitika prioriteediks on integratsiooniprotsesside süvendamine endises impeeriumi ruumis, mida kaasaegses terminoloogias püütakse varjutada Euraasia Liidu nime taha.

TALLINN, 1. detsember — Sputnik. Vene presidendi Vladimir Putini aastakõnest võib järeldada, et Venemaa välispoliitika jätkub senisel kursil, leiab riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson.

"Nii otse kui ridade vahelt, Venemaa on jätkamas kurssi oma mõju kasvatamisel maailmas ning eriti endises impeeriumi ruumis. Seda Vene "traditsioonilistele väärtustele" toetudes," kirjutas Mihkelson sotsiaalmeedias avaldatud lühikommentaaris, edastas BNS.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Григорий Сысоев

"Läänega suheldakse vaid oma huvidest lähtuvalt ning sammugi taganemata. USA-ga ollakse valmis suhteid normaliseerima, kuid ilmselt üksnes kahel tingimusel — USA liitub Venemaaga terrorismivastases operatsioonis Süürias ning samas taandub Euroopas Venemaa piiridelt," kirjeldab Mihkelson.

"Euroopa Liidu puhul viitas Putin riikide iseseisva — siin tuleks lugeda, et USA või Brüsseli tahtest sõltumatu — välispoliitika tugevnemise tendentsidele. Ehk siis Venemaa huvides oleks piiriderikkam Euroopa Liit," lisas riigikogu välisekomisjoni esimees.

"Teiseks, Vene välispoliitika prioriteediks on integratsiooniprotsesside süvendamine endises impeeriumi ruumis, mida kaasaegses terminoloogias püütakse varjutada Euraasia Liidu nime taha," lisas Isamaa ja Res Publica Liidu aseesimees Mihkelson.

"Kolmandaks, Venemaa president tõi rõhutatult välja suhete olulisuse Hiina, India ja Jaapaniga. Seega Aasia suund versus Lääs," loetles Mihkelson.

"Neljandaks, ei olnud puudu ka sarmi-rünnakust — meie ju pole agressorid ega riku rahvusvahelist õigust," lisas väliskomisjoni esimees.

Vene president Vladimir Putin pidas neljapäeval parlamendi mõlema koja ehk föderaalkogu ees oma aastakõne, mille kandis otse üle ka televisioon.

Tagid:
aastakõne, IRL, president, Marko Mihkelson, Vladimir Putin, Venemaa

Peamised teemad

 • Aastaks 2025 jääb tööealisi 43 000 võrra vähemaks, illustratiivne foto

  Töötajate arv jääb samaks vaid siis, kui nii töö- kui ka pensioniealiste hõive kasvab. Selleks, et töötajaid jätkuks, tuleb kõigil töötada kauem ning mitteaktiivsete osakaal tööealistest peab veelgi vähenema

  7
 • Lendurid demonstreerisid venelase ja vene sõduri parimaid omadusi

  Prantsusmaa välisminister ja Pentagon võivad ükskõik kui kaua kinnitada ajakirjanikele ja nende kaudu kogu ühiskonnale, et Islamiriigi alistas Lääne koalitsioon, kuid see ei mõjuta kuidagi seda, et Damaskus taastas oma kontrolli suurema osa riigi territooriumi üle.

  52
 • New Yorgi bussiterminalis toimus plahvatus

  New Yorgi metroos Manhattanil Times Square´i lähedal plahvatas hommikuse tipptunni ajal inimese keha külge seotud torupomm, mis vigastas platvormil kahtlusalust ja veel üht inimest

  9