12:18 31. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1698
  • RUB92.4606
Poliitika
lühendatud link
8241

Ameerika televisioonis on selline naljamees, Jimmy Fallon. Oleks seda öelnud tema, oleks Trump ehk kaasagi naernud. On ju naljakas, kui koomik üliriigi liidrile head nõu annab. Nüüd aga andis nõu hoopis üks teine Fallon.

Mihhail Šeinkman, Raadio Sputnik

Lõppude lõpuks pole see enam sünnis. Meie siin võibolla olemegi harjunud, et "inglanna õiendab häda" (Venemaal levinud ütlus "англичанка гадит" — toim.) aga mitte Trump ometi. Tema on suures poliitika uus inimene, võib kõike puhta kullana võtta, segadusse sattuda, oma veendumustest taganeda. Küllap mõeldi nii Londonis kui isegi mitte ei soovitatud, vaid suisa nõuti vastvalitud USA presidendilt, et too peaks edaspidigi Venemaaga riidu kiskuma. "Donald Trump peab Venemaale vastu hakkama," suisa käskides unustades kõik, mis ta Ameerika Ühendriikidele lubanud oli, keegi Fallon. (ingl.k. — Britain expects Donald Trump to 'stand up' to Russia, Michael Fallon warns.)

Kõik telekanali RT kontod Ühendkuningriigis on suletud
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Heakene küll, oleks see siis olnud Jimmy. Ühes Ameerika telekanalis on selline naljamees, Jimmy Fallon. Räägitakse, et on terane poiss. Tema sõnade peale oleks Trump ehk naernudki. On ju naljakas, kui koomik üliriigi liidrile head nõu annab.

Nüüd aga, tuleb välja, et on mingi Falloni imitatsioon, isegi perekonnanimi on sama. Aga esiteks, tolle eesnimi on Michael ja teiseks, olgugi, et sõbraliku, kuid ikkagi välisriigi kaitseminister. Ja tema suust selliseid naljad lõhnavad juba riigi siseasjadesse sekkumisena. Seda ei saa isegi inglise huumoriks pidada, millest igaüks aru ei saa, ja nüüd — põmaki, otse sarvede vahele.

"Tuleb eristada valimiseelset retoorikat ja seda, mida tegelikult tehakse. Tegelikult on iga Ameerika administratsioon Venemaaga alati vaenujalal olnud. Me ei ütle, et temaga ei tuleks dialoogi pidada, kuid teda ei maksa kohelda võrdse partnerina," ladus Ühendkuningriigi kaitseminister kõik lagedale, nagu pihitoolis. Sirgjooneliselt, karmilt, nagu kaevikus. Kahe sõnaga võeti kokku kogu Lääne ja Moskva vaheliste suhete ajalugu. Inimhingede ja Ameerika administratsioonide asjatundajana ei ole ta Donald Trumpi iseloomust ilmselt eriti heal arvamusel. Seepärast mõtlebki nagu Obama. Et pole lugu, Valge maja on kõvemaidki mehi taltsutanud.

Fallon oli ilmselt kusagil väljas, kui Trump pärast valimisvõitu Putiniga rääkis. Esimesena brittidest kutsus Trump endale külla nende kõige kõrgema euroskeptiku Nigel Farage. Ilmselt ei jõudnud Fallon tagasi ka selleks ajaks, kui seesama Trump nimetas sedasama Faraget parimaks kandidaadiks Ühendkuningriigi USA saadiku kohale. Loomulikult seda kellelegi peale surumata, kuid mõista andes, milliste brittidega tal ühist keelt kergem leida on. Ja ilmselgelt pole selleks kaitseminister. Ega ole ka tema ülemus Theresa May. Too pesi iga kord, kui sõna "Tramp" suhu võttis, hambaid.

Tema jõudis ka juba venevastase retoorikaga hiilata nagu ehtekulinatega, kui ütles kohtumisel Poola peaminister Beata Šidloga: "Me peame oma survet Venemaale jätkama, arvestades tema jätkuvat enesekindlust," selgitades ühtlasi tseremoonitsemata põhjuslikku seost. Valmisolekust kasutada selleks tuumapommi ta enam ei iitsatanud, nagu peaministriks olemise algusaegadel. Seega surus ta oma saba ikkagi jalgade vahele, kuid mitte ka niivõrd, et loobuda naudingust koera liputada.

Nad on seal Londonis ikka väga veendunud, et USA vabariiklaste koorekiht paneb Donaldi lõpuks ikkagi paika ja määrib talle riigisekretäriks kaela Mitt Romney. Sõjaka russofoobia koha pealt on ta just õige mees, et uustulnukat geopoliitilise adekvaatsuse eest kaitsta. Tähendab, et britid ajavad temaga sama asja ja võtavad vastvalitud USA presidendi oma tiiva alla. Küll oleks Trump naernud, kui ta oleks nende pealetükkivust just nii hinnanud. Või oleks sellele tähelepanugi pööranud. Kui Falloni sõnadest talle ette kantakse, küllap kehitab ta siis lihtsalt õlgu ja ütleb, et Jimmy naljad on siiski etemad, kui Michaeli omad.

Tagid:
Michael Fallon, kaitseminister, Donald Trump, Theresa May, Suurbritannia, Venemaa

Peamised teemad