17:49 19. Jaanuar 2018
Tallinn-1°C
Kuula otse
Reformierakond otsib endale esimehe

Kaja Kallas toetab Pevkurit

© Фото: Reformierakond
Poliitika
lühendatud link
19 0 0

Reformierakonna senine liider, peaministri kohalt umbusaldusavalduse tõttu lahkunud Taavi Rõivas teatas esmaspäeval, et loobub aasta algusest erakonna esimehe kohast.

TALLINN, 8. detsember — Sputnik. Euroopa Parlamendi liige Kaja Kallas kritiseeris Reformierakonna uue esimehe valimise lühikest tähtaega ning teatas, et ta ise erakonna juhiks ei kandideeri ja toetab Hanno Pevkurit.

"Ma /---/ ei kandideeri, toetan Hanno Pevkurit," ütles Kallas neljapäeval BNS-ile.

"Ma olen väga kriitiline selle korralduse osas," lisas Kallas, kes on Reformierakonna üks kolmest aseesimehest. "Kui kandidaadid saab üles seada 19. detsembriks, siis sisuliselt debattide aega ei ole, kuna vahepeal on jõulud ja aastavahetus," rääkis Kallas, viidates, et valimised ise peetakse juba 7. jaanuaril.

"Minu meelest oleks võinud seda teha kasvõi jaanuari lõpus, et anda kaks lisanädalat, et valimised oleks selgemad ja läbipaistvamad," selgitas Kallas, kes tunnistas, et on valimiste korraldust kritiseerinud ka Reformierakonna sees.

Oma kavatsusest Reformierakonna esimeheks kandideerida on teatanud endine siseminister, erakonna aseesimees Pevkur ja Reformierakonna riigikogu fraktsiooni esimees, endine majandus- ja taristuminister Kristen Michal.

Reformierakonna senine liider, peaministri kohalt umbusaldusavalduse tõttu lahkunud Taavi Rõivas teatas esmaspäeval, et loobub aasta algusest erakonna esimehe kohast.

Kallas, kes Reformierakonna viimase juhatuse valimistel 2015. aasta mais sai kõige rohkem hääli, on ka varem erakonna otsustamisprotsesse kritiseerinud.

Tagid:
Reformierakond, Kristen Michal, Hanno Pevkur, Kaja Kallas

Peamised teemad