01:15 11. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1276
  • RUB80.2104
Poliitika
lühendatud link
5520

Kohalikud võimud otsustasid varasemast otsusest taganeda pärast teisipäevast kohtumist kaitseministri Peter Hultqvisti ja välisministri Margot Wallströmiga.

TALLINN, 14. detsember — Sputnik. Rootsi Ojamaa (Gotlandi) maakond ei kavatse rentida sadamat Vene energiahiiule Gazprom veealuse gaasijuhtme Nord Stream 2 ehituse tarvis, ütles tehnilise komisjoni esimees Tommy Gardell uudisteagentuurile TT.

Ta lisas, et komisjon langetab ametliku otsuse neljapäeval, vahendas BNS.

Gardelli sõnul tuleb Gotlandi võimudel lähtuda kaitse- ja välisministeeriumi otsustest.

Tõenäoliselt annavad esimese löögi 76. kaardiväe õhudessantdiviisi allüksused, mis paiknevad Eesti piiri lähedal Pihkvas.
© Sputnik / Михаил Мордасов

Majandusraskustes vaevlev Ojamaa lootis rentida Gazpromilesadamaplatsi, kus see saaks hoida torusid veealuse gaasijuhtme Nord Stream 2 tarvis. Tehingust loodeti lisaks otsesele tulule ka uusi töökohti ja ettevõtluse elavdamist.

Kaitsemnister Hultqvist ütles pärast Ojamaa kohaliku omavalitsuse juhi Björn Janssoniga kohtumist, et sadamaplatsi üürimine "mõjutaks Rootsi kaitsealaseid ja poliitilisi huve negatiivselt".

Peale kohtumist ütles Wallström, et valitsus on väljendanud sadamate rentimise osas hukkamõistu, kuid autonoomse piirkonna osas kehtivate seaduste tõttu ei saa valitsus nende otsuseid takistada.

Kohtumisele järgnevalt vihjasid kohalike omavalitsuste juhid, et võivad meelt muuta.

"Me ütleme Nord Streami sadama rentimisele ei," ütles Ojamaa nõukogu komisjoni esimees Tommy Gardell kolmapäeval.

Karlshamni linnapea Per-Ola Mattsson teatas kolmapäeval, et linn otsuse tegemise edasi lükanud.

"Me arvame, et peaksime aja maha võtma ja külmutama kokkuleppe, et saaksime lõpetada oma arutelu vastavalt eile saadud uuele informatsioonile," ütles Mattsson televisioonile.

Saarel paiknevad alaliselt Rootsi sõdurid.

Samal teemal

Rootsi ei pea Nord Streamile sadamate rentimist heaks mõtteks
Tagid:
Nord Stream 2, Ojamaa, Gotland, Rootsi

Peamised teemad