07:03 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1865
  • RUB90.1119
Poliitika
lühendatud link
Terrorirünnak Berliini jõuluturul (18)
29791

Lääne-Saksa meedia imestab, miks idasakslastel ehk "ossidel" on säilinud selline igand nagu "rahvuslik eneseteadvus" ja kindel soovimatus vastu võtta tuhandeid migrante islamimaadest.

Dmitri Dobrov, Inosmi.ru vaatleja

Viimase kahe aasta jooksul on Saksamaal kasvanud välismaalaste, eelkõige ebaseaduslike migrantide poolt toime pandud kuritegude hulk. Saksamaa föderaalse kriminaalpolitsei (BKA) andmetel panid migrandid ainuüksi 2015. aastal toime üle 200 tuhande õigusrikkumise. Seda on üle 80% rohkem, kui eelnevatel aastatel, vahendas RIA Novosti.

Spetsialistide arvates on tegelikult toimepandud õigusrikkumisi tunduvalt rohkem, sest avaldatud arv kajastab vaid avastatud õigusrikkumisi, kuritegude avastamine Saksamaal ei küüni aga 50%-ni. Paljusid kurutegusid varjatakse teadlikult, sest politseile on antud korraldus põgenike toime pandud kuritegusid mitte avalikustada, et mitte üles kütta migrantidevastaseid meeleolusid ühiskonnas.

Enamasti on tegemist varguste, dokumentide võltsimiste ja muude "kergemate" kuritegudega. Kuid toime on pandud ka üle 36 tuhande "raske" kuriteo — kehavigastuste tekitamise, avaliku varguse ja jõhkra väljapressimise. Saksamaa politseiasutustesse esitati üle poolteise tuhande avalduse toimepandud vägistamiskatse kohta — kriminalistide arvates on see vaid tühine osa sedalaadi kuritegudest.

Saksamaa kriminaalametkondade töötajate liidu esimehe Andre Schulzi teatel ei lülitata kuni 90% Saksamaal toime pandud seksuaalkuritegudest üldse kuritegevuse statistikasse. Eriti on selline varjamine täheldatav migrantide suhtes. Eraldi tuuakse ära 260 juhtumit, kus Euroopasse jõudnud islamivõitlejad esinesid põgenikena.

Kõik need andmed, märgivad ettekande autorid, pole kaugeltki täielikud, sest need ei kajasta mitmete Saksamaa liidumaade andmeid ega arvesta Magribi riikidest (Magrib — piirkond Põhja-Aafrikas, hõlmab Marokot, Alžeeriat, Tuneesiat, Liibüat, Mauritaaniat ja Lääne-Saharat — toim.) tulnud isikuid. Kuid isegi sellest "pehmest" variandist selgub, et 2015. aastal saabunud migrantidest (üle 1 miljoni inimese) 20% on mingeid kuritegusid toime pannud.

Kuritegevuse tegelike andmete varjamine on Saksamaa võimude lemmiktaktika. Selle ilmekaks näiteks on juba kaasaegse Euroopa ajalukku läinud uusaastaöö Kölnis, kus sajad noored migrandid terroriseerisid sakslannasid. Politsei ja meedia varjasid seda vahejuhtumit mitu päeva.

Saksamaa ringhäälingu teine telekanal ZDF pidas toimetuse poliitika kaalutlustest lähtuvalt paremaks naiste ahistamisest Kölnis vaikida. Endine siseminister Hans-Peter Friedrich nimetas toimunut "vaikimise vandenõuks".

Saksamaa esitelekanali ARD vaikimine Freiburgis toime pandud kuriteost, kus noor Afganistani põgenik vägistas ja uputas sakslannast tudengi — Euroopa Komisjoni kõrgete ametnike tütre, kutsus Saksamaa sotsiaalmeedias esile pahameeletormi.

Telekanali juhtkond pidas seda uudist "vähetähtsaks", mis pakub vaid "piirkondlikku huvi". Tegelikkuses aga järgis toimetus ametlikku poliitilist korraldust mitte provotseerida ksenofoobseid meeleolusid. Kantsler Angela Merkel ja asekantsler Sigmar Gabriel kutsusid sellega seoses üles mitte tegema "enneaegseid järeldusi" ja "mitte üles kütma rahva rahulolematust".

Vaatamata sellele seostus see juhtum taas tsensuuriga Saksamaa meedias, mida ametlikult peetakse vabaks, kuid mis tegelikkuses järgib selgeid reegleid. Peamiseks tsensuuri elemendiks sellistel puhkudel on Saksamaa ajakirjanduskoodeksi direktiivi p. 12.1.

See punkt kohustab ajakirjanikke järgima enesetsensuuri, sealhulgas hoiduma "ilma tungiva vajaduseta" kuriteo toimepanemises kahtlustatava isiku rahvuse nimetamisest. See säte on üsna laialivalguv ja poliitkorrektsusest läbi imbunud meedia viib selle oma toimetuspoliitikaga absurdini.

Saksa võimud hoidsid peaaegu kaks kuud kinni teavet ka intsidendi kohta Berliini metroos. Videokaamera jäädvustas, kuidas Lähis-Ida elanikke meenutava välimusega mees lõi jalahoobiga trepist alla naisterahva, kes sai kukkumisest raskeid kehavigastusi. Alles hiljuti sai teatavaks, et huligaan ja tema kaaslased olid pärit Bulgaariast ja kuriteo toime pannud isik oli kinni peetud.

Selliseid vahejuhtumeid on lõputut hulk. Liberaalne Saksamaa meedia peab kurjategijate rahvuse ja päritolumaa kajastamist "ebasobivaks". Tõsi, tehakse ka erandeid, kui tegemist on niinimetatud "Vene maffiaga". Selleks kvalifitseeruvad kõik endise NSV Liidu aladelt pärit kurjategijad, sealhulgas Gruusia "korterivargad", kelle arvele langeb pea pool kõikidest Saksamaal toime pandud korterivargustest.

Selle aasta jaanuaris süüdistasid Saksamaa võimud Venemaad sekkumises oma siseasjadesse seoses "Liza juhtumiga". Tookord teatasid meediaväljaanded venekeelse tüdruku Liza röövimisest ja vägistamisest migrantide poolt Berliinis.

Hiljem ei leidnud see juhtum kinnitust, kuid diplomaatiline skandaal ikkagi toimus. Tõepoolest, juhtus eksitus, kuid keda uskuda, kui Saksa politsei ja meedia vaikivad eelkõige Lähis-Ida maadest pärit välismaalaste toime pandavaid kuriteod maha juba põhimõtteliselt.

Sergei Lavrov teatas hiljuti Hamburgis, et Saksa meedia on kõige russofoobsem kogu planeedil. Ja tal on õigus: Saksa meedia käes on mitte ainult russofoobsete, vaid ka natsionalismi ja seksuaalvähemusi toetavate materjalide avaldamise rekordid. Sellis neoliberaalset üksmeelt ei kohta isegi Prantsusmaa, Itaalia ega Ühendkuningriigi ajakirjanduses.

Selles mõttes on Saksamaa erijuhtum kogu Euroopa Liidus. Pärast sõda viisid Lääne okupatsioonivõimud läbi eksperimendi, et juurida sakslastest täielikult välja natsism ja ühtlasi kõik, mis on seotud saksa rahvusliku identiteedi ja konservatiivsete traditsioonidega.

See eksperiment suures osas ka õnnestus: uus poliitkorrektne hedonistlik ja vasakliberalistlik poliitkultuur, mida Lääne okupatsioonitsoonides sakslastesse süstiti, sai SLV-s normiks. On tähelepanuväärne, et nõukogude tsoonis (SDV-s) ei olnud sakslaste mentaliteet ümberformateeritud nii tugevalt.

Ja seejuures Lääne-Saksa meedia veel imestab, miks idasakslastel ehk "ossidel" on säilinud selline igand nagu "rahvuslik eneseteadvus" ja kindel soovimatus vastu võtta tuhandeid migrante islamimaadest. Lääne- ja idasakslased on psühholoogiliste ja maailmavaateliste näitajate poolest paljuski erinevad, kuigi formaalselt on neil sama emakeel.

Praegu ennast Läänes toimuva "suure konservatiivse revolutsiooni" suunas pöörava ja liberaalsete ning globaalsete väärtuste viimaseks kantsiks oleva Saksamaa poliitikat ei määra siiski "ossid". Kuid kui globalism on seletatav Saksamaa kui maailma juhtiva eksportööri huvidega, siis "ideeliselt jääreapäine" liberalism on seletatav vaid pärast sõda alistatud sakslaste peal tehtud sotsiaalpsühholoogilise eksperimendi tagajärgedega.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Teema:
Terrorirünnak Berliini jõuluturul (18)
Tagid:
migrandilaine, politsei, Saksamaa

Peamised teemad