07:24 27. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0875
  • RUB71.2368
Poliitika
lühendatud link
3510

Prantsusmaa presidendi kandidaat, paremäärmusliku FN-i juht Le Pen ütles ennist, et tema arvates oli Krimmi Venemaaga ühendamine seaduslik.

TALLINN, 4. jaanuar — Sputnik. Ukraina julgeolekuteenistus (SBU) saatis välisministeeriumile kirja, et kehtestada Ukrainasse sisenemise keeld Prantsuse erakonna Rahvusrinne (FN) juhile Marine Le Penile seoses tema avaldustega Krimmist.

"Me hindame sellist seisukohavõttu Ukraina riigi huvide kahjustamise ja riigi ala terviklikkuse ja puutumatuse rahvusvaheliste põhimõtete rikkumisena. SBU saatis välisministeeriumi kirja, et kooskõlastada oma algatus Le Penile Ukrainasse sisenemise keelamise osas," ütles Interfaxile SBU juhi kantseleiülem Oleksandr Tkatšuk kolmapäeval.

Ta selgitas, et sellise kooskõlastamisprotseduuri näevad ette ametkondadevahelised dokumendid. "Me kooskõlastame oma algatuse, kui näeme alust sisenemise keelamiseks. Välisministeerium võib seda algatust toetada või toetamata jätta. Nad esitavad selles küsimuses oma seisukoha," lisas Tkatšuk.

Prantsusmaa presidendi kandidaat, paremäärmusliku FN-i juht Le Pen ütles ennist, et tema arvates oli Krimmi Venemaaga ühendamine seaduslik. "Ma ei arva sugugi, et leidis aset ebaseaduslik annekteerimine: korraldati rahvahääletus, Krimmi elanikud soovisid Venemaaga ühineda. Ma ei näe mingit põhjust seda rahvahääletust kahtluse alla seada," ütles ta 3. jaanuaril teleusutluses.

Krimm sai taas Venemaa piirkonnaks referendumi tulemusel 2014. aasta märtsis pärast Ukrainas toimunud riigipööret. Venemaaga taasühinemise poolt hääletas üle 95% poolsaare elanikkonnast.

Tagid:
FN, luure, Marine Le Pen, Ukraina, Krimm, Venemaa

Peamised teemad