18:20 08. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0871
  • RUB82.1046
Poliitika
lühendatud link
22 0 0

Reformierakonna esimehe valimise elektrooniline eelhääletamine lõppes neljapäeva õhtul.

TALLINN, 5. jaanuar — Sputnik. Nii elektroonilise eelhääletamise kui ka pabersedelitega hääletamise tulemused tehakse teatavaks laupäeval peetaval Reformierakonna üldkogul pärast pabersedelitega hääletamise lõppu, ütles erakonna pressiesindaja Silver Pukk BNS-ile.

Pukk ei osanud öelda elektroonilisel teel hääletanud reformierakondlaste arvu. Ta kinnitas, et süsteem on nii seatud, et seda ei saa vaadata.

Pukk on BNS-ile öelnud, et erakonna juhi elektrooniline valimine on turvaline ega võimalda manipuleerimist.

Elektroonilisel eelhääletusel erakonna intranetis sai osaleda vaid mobiil-ID või ID-kaardiga ennast tuvastades. "Samasugune isikutuvastus toimub ka e-valimistel või sisenedes internetipanka, mille turvalisuses ei kahtle ilmselt keegi," sõnas ta.

2. jaanuarist alates said erakonna liikmed hääletada elektrooniliselt Reformierakonna esimehe ja juhatuse liikme kandidaatide poolt. Hääletamine toimus ööpäevaringselt Oravavõrgus.

Elektrooniline eelhääletamine lõppes neljapäeval kell 18 ja sedeliga hääletamine ning tulemuste kinnitamine leiab aset laupäeval Reformierakonna üldkogul Swissotel Tallinn konverentsikeskuses.

Reformierakonna esimeheks kandideerivad Kristen Michal ja Hanno Pevkur.

Reformierakonna aseesimees Kaja Kallas teatas kolmapäeval taas, et soovitab partei uueks juhiks valida Hanno Pevkuri.

Kaja Kallas kirjutas juba 13. detsembril enda blogis, et toetab Pevkurit erakonna esimehe kohale, sest arvab, et tema esindab avatumat ja demokraatlikumat valitsemisstiili, mis tooks endaga kaasa vajaliku muutuse.

"Usun, et erakonna juhina on ta [Pevkur] ka teistele erakondadele valitsuskoostöö mõttes vastuvõetavam. Hannoga suudame avada uusi teemasid, mis puudutavad liberaalset lähenemist nii kodakondsuspoliitikale, kui ka tehnoloogiliste arengutega kaasnevatele muutustele," kirjutas Kallas.

Tagid:
Reformierakond, esimees, Kristen Michal, Hanno Pevkur, Kaja Kallas

Peamised teemad