16:57 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Poliitika
lühendatud link
31 0 0

Reformierakonna esimeheks valitud Hanno Pevkur rõhutas laupäeval pärast võitu, et tema kampaania ei olnud räpane, kuigi selline kuvand jäi.

TALLINN, 8. jaanuar — Sputnik. Pevkur ei usu, et Reformierakonnas on suur lõhe. Tema sõnul on partei olnud alati üks meeskond,  vahendas BNS.

"See, et on kaks kandidaati, tähendab, et tuleb anda erinevatele inimestele hääled. Mina, nagu kinnitas ka Kristen Michal, olen valmis edasi minema ühtse meeskonnana ja me teeme kõik selle nimel, et võita ka Tallinnas valijate usaldus," rääkis Pevkur "Aktuaalsele kaamerale".

Michal kritiseeris vastaskandidaat Pevkuri kampaaniat, mida ta nimetas räpaseks. "Üks meeskond jooksis lati alt läbi," märkis Michal, viidates Pevkurile.

Pevkur tõdes, et tema kampaania võis jätta räpase mulje.

"Kui võtate ka minu sõnavõtud erinevates kanalites kuu aja jooksul, siis ma pole kordagi solvanud ühtegi erakonnaliiget ega teinud räpast kampaaniat. Aga tõsi on see, et selline kuvand kahjuks jäi. Ma väga loodan, et saame sellest üle. See on tahavaatepeegel, me vaatame edasi ja läheme edasi ühtse meeskonnana," rääkis uus esimees.

Vastates küsimusele, kui kauaks Reformierakond opositsiooni jääb, ütles Pevkur, et kõigepealt tuleb erakond seada ühtseks meeskonnaks ning kirjutada uus programm ja põhikiri.

"Ja kui Eesti vajab uuesti sellist valitsust veel selle riigikogu koosseisu ajal, siis me oleme selleks valmis. Meil on riigikogu fraktsioonis kahe valitsuskoosseisu jagu suurepäraseid inimesi," lisas ta.

Oma kõnes hoiatas Pevkur vasakpoolsuse eest Eestis.

"Ma ei taha, et Eesti oleks vasakpoolsete maksueksperimentide katsepolügoon. Kui vaatame viimaseid muudatusi, mis valitsus teinud, siis need ettevõtluskeskkonnale hästi ei mõju. Täna juba kuuleme sõnumeid, kus valitsus mõtleb nelja-aastasele eelarvele ehk nad ei suuda olla tasakaalus aastate lõikes ja see on väga ohtlik trend. Kui seda trendi jätkatakse, siis see mõjub väga halvasti ettevõtluskeskkonnale," selgitas ta.

Pühapäeval kutsus Kristen Michal partei uut esimeest toetama. "Soovin edu uuele esimehele ja kutsun kõiki enda toetajaid Hannot ja uut juhatust toetama," kirjutas Michal Facebookis. "Erakond peab minema ühtsena edasi, uued eesmärgid ootavad. Nagu Hanno ka hetk tagasi oma tänukõnes ütles, on meil üks väike pealinn, kes vajab linnapead, ning ta toetab mind meie linnapeakandidaadina."

Pevkur kogus 1048 häält, tema vastaskandidaati Kristen Michal aga 635 häält.

Elektroonilislet andis oma hääle 1311 inimest ning üldkogul pandi valimiskasti 382 sedelit. Neist kaks olid kehtetud.

Reformierakonna üldkogu valis endale laupäeval ka uue juhatuse.

Juhatusse osutusid valituks Siim Kallas 1074 häälega, järgnesid Kaja Kallas 1063, Jürgen Ligi 999, Urmas Paet 907, Maris Lauri 865, Arto Aas 767, Anne Sulling 728, Urve Tiidus 719, Aivar Sõerd 709, Ants Laaneots 699, Urmas Klaas 657, Andrei Korobeinik 649, Laine Randjärv 615 ja Kalle Palling 543 häälega.

Reformierakonna juhatuse valimistel osales kokku 1660 erakonna liiget.

Tagid:
kampaania, valimised, Reformierakond, Andrei Korobeinik, Urmas Paet, Jürgen Ligi, Siim Kallas, Kaja Kallas, esimees, Hanno Pevkur, Kristen Michal

Peamised teemad