18:58 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Poliitika
lühendatud link
10011

USA Luure keskagentuur (LKA) avalikustas arhiivdokumendid külmast sõjast, Vietnami sõjast ja sõjalisest projektist Stargate

TALLINN, 19. jaanuar — Sputnik. Julgeolekuekspert Dmitri Jefimov märkis raadio Sputnik eetris, et dokumendid ilmusid üsna õigel ajal.

USA Luure keskagentuur avalikustas oma arhiivist peaaegu 13 miljonit lehekülge mitmesuguseid dokumente. Telekanal CNN teatas, et varem oli neid dokumente võimalik lugeda Marylandi osariigi Rahvusarhiivi neljas arvutiterminalis. LKA kavatses algselt avalikustada dokumendid alles 2017. aasta lõpul, kuid seda protsessi otsustati kiirendada.

"Siin ei ole tehtud põhjalikku teabevalikut. See on tegelik ajalugu kõigi tema heade ja halbade külgedega," märkis LKA esindaja Heather Fritz Horniak.

Muuhulgas avalikustas luureamet dokumendid LKA tegevusest Vietnami sõja, Korea konflikti ja külma sõja perioodil. Seal on ka dokumente oletatavatest UFO ilmingutest ja varem salastatud Stargate projektist, kus uuriti erinevaid inimvõimeid, sealhulgas võimet näha "kauge maa taga toimuvaid sündmusi" ja koguda teavet suurte vahemaade tagant.

Moskva linnaduuma julgeolekukomitee ekspertide nõukogu liige Dmitri Jefimov ei välistanud raadio Sputnik eetris võimalust, et paljud LKA avalikustatud dokumentidest on tavalised võltsingud.

"Ma arvan, et need olid avalikustatud LKA direktori, koos USA president Barack Obamaga lahkuva tuntud neokonservatiivi John Brennani isiklikul korraldusel, kes ilmselt kasutab seda võimalust uue desinformatsioonitulva käivitamiseks. Seda enam, et kogu tõde ei ole olemas, saab olla vaid tõde, mis asub LKA tegelikes dokumentides, ja milliseid on seal samuti, kuid ma arvan, et selleks, et suurt hulka dokumente selles pakis võltsida ja muuta, näiteks, suhtumist Vietnami sõjasse, on ära tehtud suur töö" ütles Dmitri Jefimov raadio Sputnik eetris.

Tema arvates tahetakse USA-s lihtsalt ajalugu ümber kirjutada.

"USA peaeesmärk on liberaalse Ameerika demokraatia levitamine kogu maailmas, vaatamata adressaatmaa vastuseisule. Ja just selles mõttes hakatakse ajalugu moonutama ja just selle kohta leitakse uusi, allikatele viitamata dokumente.

Samas, suur hulk varjatuid allikaid teatud teemade kohta käivates dokumentides kinnitab, et siin (LKA avalikustatud dokumentides) on keegi ajalugu tugevasti redigeerinud. Nii et on oodata ajaloo ümberkirjutamist," ütles ekspert.

Tema arvates on varem salastatud sõjalise projekti avalikustamine üheks võimaluseks, kuidas ameeriklaste tähelepanu reaalsetelt probleemidelt eemale tõmmata.

"LKA Stargate (Taevaväravate) programmi avalikustamine on ju tore teema, suurepärane viis Ameerika ühiskonna tähelepanu kõrvalejuhtimiseks reaalsetelt probleemidelt. Kujutlege, kuidas saaks selle tööle panna kasvõi selles samas CNN telekanalis, et kõikide Ameerika koduperenaised oleks naelutatud just selle teema külge.

Ma ei välista, et ilmuvad veel ka suurepärased dokumendid ja aruanded, et midagi tehti, midagi nähti ette, ilmuvad välja uute Ameerika prohvetite nimed. See tähendab, et tehakse müütiline lugu ameeriklaste tähelepanu köitmiseks," lõpetas Dmitri Jefimov.

Tagid:
arhiiv, UFO, Stargate, LKA, Obama, John Brennan, USA

Peamised teemad