02:46 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Poliitika
lühendatud link
Meedialahingud (290)
6122

RT peatoimetaja Margarita Simonjan teatas, et telekanal hakkab võitlema oma konto taastamise eest Facebookis kõikide võimalike vahenditega ja nimetas sotsiaalvõrgustiku administratsiooni käitumist "sigaduseks"

TALLINN, 19. jaanuar — Sputnik. Sotsiaalvõrgustik Facebook blokeeris Venemaa telekanalile RT võimaluse avaldada teateid koos viidete, piltide ja videotega inglisekeelsel kontol kuni Donald Trumpi inauguratsioonitseremoonia lõpuni, teatatakse telekanali võrgulehel. Facebooki otsust kommenteeris RT peatoimetaja Margarita Simonjan ja Venemaa ajakirjanike liit.

Rahvusvahelise infoagentuuri ja raadiojaama Sputnik toimetus
© Sputnik / Игорь Руссак

"Facebook blokeeris RT-le võimaluse avaldada teateid, mis sisaldavad viiteid, pilte ja videosid telekanali inglisekeelsel kontol sotsiaalvõrgustikus kuni 21. jaanuari kella 10:25-ni Moskva aja järgi. Seega kehtib keeld ajal, kui toimub USA valitud presidendi Donald Trumpi ametissepühitsemise tseremoonia. Tseremoonia peaks lõppema 20. jaanuaril kell 20:30 Moskva aja järgi," öeldakse RT kodulehel avaldatud teates.

Seal märgitakse samuti, et keeld kehtestati pärast USA president Barack Obama pressikonverentsi ülekannet.

"Arvatakse, et Facebook tuvastas ebaõigesti, et RT-l pole õigust ülekannet teha, "märgitakse pressiteates."

"Vägev. Nüüd on Facebook meid blokeerinud," kommenteeris RT peatoimetaja Margarita Simonjan sotsiaalvõrgustiku otsust.

Simonjani sõnul blokeeris Facebook RT-le võimaluse panna üles mistahes sisu, välja arvatud tähed.

RT peatoimetaja ütles, et telekanal hakkab kõiki tema käsutuses olevate vahenditega võitlema oma Facebooki konto kasutusvõimaluse taastamise eest. Ta rõhutas, et RT juhtkond pöördus juba sotsiaalvõrgustiku administratsiooni poole palvega konto taasavada, kuid esialgu ei ole see pöördumine mingeid tulemusi andnud.

Blokeering annab eelise Lääne kanalitele

Facebook'i administratsiooni otsus blokeerida RT-l võimalus avaldada teateid viidete, piltide ja videotega Donald Trumpi ametissepühitsemise ajal jätab Venemaa kanali ilma osast on-line auditooriumist, millega loob sisuliselt konkurentsieelise Lääne kanalitele FB-s, leiab Venemaa ajakirjanike liidu (VAL) sekretär ja Rahvusvahelise ajakirjanike föderatsiooni täitevkomitee liige Timur Šafir.

"Võimalik, et sotsiaalvõrgustiku administratsioon eksis tõesti, kui otsustas, et RT-l polnud ülekandeõigust. Kahjuks on sedalaadi valikulised eksitused Facebooki Venemaa kasutajate, sealhulgas ajakirjanike suhtes muutunud regulaarseteks," teatas Šafir agentuurile RIA Novosti.

"Antud juhul jätab FB administratsioon RT ilma suurest hulgast Trumpi ametissepühitsemist jälgivast on-line auditooriumist, millega loob sisuliselt konkurentsieelise FB Lääne kanalitele," ütles VAL sekretär lõpetuseks.

Varem on telekanalit RT ja agentuuri Sputnik nimetati "ohtlike" infoallikate hulgas, kelle suhtes võeti vastu Euroopa Parlamendi resolutsioon vastutegevuse kohta Venemaa meediaväljaannetele.

Venemaa president Vladimir Putin õnnitles Sputnik ja RT ajakirjanikke nende eduka töö puhul ja teatas, et Euroopa Parlamendi resolutsioon vastumeetmetest Venemaa meediaväljaannetele annab tunnistust Lääne ühiskonna demokraatiast arusaamise degradeerumisest ja väljendas lootust, et reaalsete piirangute kehtestamiseni VF meediaväljaannetele asi siiski ei lähe.

Teema:
Meedialahingud (290)
Tagid:
Facebook, RT, Simonjan, Obama, Margarita Simonjan, Barack Obama, USA, Venemaa

Peamised teemad