16:54 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Poliitika
lühendatud link
22 0 0

EL-i julgeolekujuht kutsub tugevdama kasvava ohuga vastamisi seistes oma kaitsevõimekust

TALLINN, 24. jaanuar — Sputnik. Euroopa on silmitsi kasvava küberrünnakute ohuga nii kurjategijate kui ka nende poolt, kes soovivad blokki poliitiliselt destabiliseerida, hoiatas EL-i julgeolekuvolinik Julian King usutluses AFP-le.

King kutsus EL-i tugevdama kasvava ohuga vastamisi seistes oma kaitsevõimekust, vahendas BNS.

"Küberkuritegevus läheb Euroopa majandusele aastas maksma ligi 60 miljardit eurot ja see summa on kasvuteel," ütles King enne teisipäeval Prantsusmaal Lille'is alanud küberjulgeoleku konverentsi. Volinik tõi esile, et küberrünnakute arv Euroopa Komisjonile suurenes möödunud aastal 20 protsenti.

"Üha suurem arv häkkereid kasutab küberruumi kahtluste levitamiseks meie poliitilise süsteemi kohta. Inimesed, kes üritavad seda teha, olgu siis kuritegelikel või muudel eesmärkidel, tahaksid töötada pimeduses. Seetõttu on esimene, mida me teha saame, heita toimuvale valgust, et inimesed sellest aru saaksid."

Lääs süüdistab Venemaat

USA luurejuhid süüdistavad Venemaad Ameerika presidendivalimistesse sekkumises ning väidavad, et Hiina valitsus juhib küberspionaaži USA valitsuse, liitlaste ja firmade vastu. Ka Euroopa eksperdid on hoiatanud võimaliku sekkumise eest eelseisvatel Prantsusmaa ja Saksamaa valimistel.

Euroopa "vastupanuvõime" suurendamine vajab tegutsemist kõikidelt osapooltelt, lausus King. Eraisikud peavad järgima pankade turvanõudeid, avalik- ja ärisektor peavad tagama oma võrkude julgeoleku ning liikmesriigid peavad tugevdama koostööd, ütles volinik.

King tõi esile komisjoni algatused erasektori ja EL-i politseiagentuuri Europol vahel, et võidelda veebis isikute vastu, kes haaravad kontrolli inimeste ja firmade arvutite üle ning nõuavad nende avamise eest lunaraha.

Vene infotaristule tehti mullu 70 miljonit küberrünnakut

Venemaa kriitilise tähtsusega infotaristule tehti eelmisel aastal ligi 70 miljonit küberrünnakut, ütles teisipäeval Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) telekommunikatsioonikeskuse esindaja Nikolai Murašov.

"Eelmise aasta jooksul registreeriti Vene saitidele ligi 70 miljonit küberrünnakut," ütles Murašov riikliku tähtsusega infotaristuobjektide julgeolekueelnõu arutamisel. Murašovi sõnul tehti valdav osa küberrünnakutest välisriikidest.

Tagid:
sait, küberrünnak, Europol, FSB, King, Julian King, häkker, USA, Venemaa, EL

Peamised teemad