17:27 08. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0885
  • RUB82.5675
Poliitika
lühendatud link
5160

Venemaa president Vladimir Putin ja USA president Donald Trump leppisid laupäeval kokku, et arendavad kahepoolseid suhteid "kui võrdsed"

TALLINN, 29. jaanuar — Sputnik. USA ja Vene presidendi Donald Trumpi ja Vladimir Putini telefonikõne laupäeval on "märkimisväärne algus" Washingtoni ja Moskva vaheliste suhtete parandamisele, teatas Valge Maja.

"Positiivne kõne on märkimisväärne algus remonti vajavatele Ühendriikide ja Venemaa suhete parandamisele," öeldi Valge Maja avalduses, vahendas BNS.

"Nii president Trump kui ka president Putin loodavad, et pärast tänast kõnet suudavad mõlemad pooled liikuda kiiresti terrorismi ja muude vastastikkust muret tekitavate küsimustega tegelemises."

Kremli teatel leppisid riigipead kokku suhete arendamises "kui võrdsed" ning aluse panemises "tõelisele koordinatsioonile" võitluses äärmusrühmituse Islamiriik (IS) vastu.

Kremli teatel arutasid Putin ja Trump terrorismivastast võitlust, strateegilise stabiilsuse valdkonda, Iraani tuumaprogrammi, Ukraina kriisi, Lähis-Idas ja Korea poolsaarel toimuvat ning kaubandussuhteid.

Kõneluste "prioriteet" oli võitlus rahvusvahelise terrorismi vastu, lisati avalduses.

"Pooled väljendasid tahtmist töötada aktiivselt koos, et stabiliseerida ja arendada Vene-USA koostööd konstruktiivsuse alusel, võrdsetena ja vastastikkuse kasu eesmärgil," öeldi Kremli teates pärast Putini esimest telefonivestlust Trumpiga laupäeval.

"Presidendid ütlesid, et pooldavad Vene ja Ameerika tegevuste tõelisele koordineerimisele aluse panemist, et hävitada IS ja teised terrorirühmitused Süürias."

"Pooled näitasid üles valmisolekut aktiivseks ja ühiseks tööks Vene-Ameerika suhete stabiliseerimiseks ja arendamiseks," lisati Kremli teates.

Putini ja Trumpi sõnul võib majandussidemete taastamine anda lisatõuke kahepoolsete suhete samm-sammulise ja jätkusuutlikule arengule, lisas Kreml. Vene presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov rõhutas, et Venemaale kehtestatud sanktsioonide küsimust Trump ja Putin ei arutatud.

Laupäeval toimunud telefonikõne oli ametlikult esimene vestlus Trumpi ja Putini vahel pärast Trumpi saamist USA presidendiks.

Tagid:
Kreml, Islamiriik, IS, Donald Trump, Trump, Vladimir Putin, Putin, Ukraina, Venemaa, USA

Peamised teemad