10:17 20. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
President Kersti Kaljulaid

Kaljulaid: Eesti ei tunne hirmu

© Фото: Kersti Kaljulaid
Poliitika
lühendatud link
2720

Kaljulaid kinnitas Financial Timesile, et Eesti ei tunne hirmu

TALLINN, 9. veebruar — Sputnik. Hoolimata Venemaa kasvavast agressiivsusest ei tunne Eesti hirmu, ütles president Kersti Kaljulaid intervjuus mõjukale ajalehele Financial Times (FT).

"Ka aastakümneid tagasi paigutasid NATO liitlased Nõukogude Liidu piiride lähistele rohkesti varustust. Mis peaks praegu teisiti olema," ütles Kaljulaid FT ajakirjanikule, kes viitas NATO üksuste saabumisele Balti riikidesse, edastas BNS.

President viitas ka, et Eesti ei pea ennast ainult julgeoleku tarbijaks, vaid oma kaheprotsendise panustamisega SKT-st kaitseeelarvesse ning osalusega koos teiste liitlastega Afganistani ja Iraagi missioonides ollakse võrdväärne partner.

"See tõestab mulle, et meil ei ole vaja hirmu tunda," märkis Kaljulaid.

Eesti president kinnitas, et ta ei ole ega taha paista Venemaa-vihkajana. "Euroopas on väga vähe riigipäid, kes ei tahaks omada Venemaaga häid suhteid. Kuid teine pool on see, mis ta on: ennustamatu ega austa oma kohustusi," rääkis president Kaljulaid Financial Timesile.

Kaljulaid märkis, et tal ei ole midagi selle vastu, kui USA uus president Donald Trump suudaks parandad suhteid Venemaaga, aga see ei tohiks käia teiste, väiksemate riikide arvelt.

"Kui Trump ja [Venema president Vladimir] Putin sõlmivad kokkuleppe üle meie peade, siis oleks see väga halb uudis," tunnistas Kaljulaid. Samas ta andis mõista, et ei pea Balti riikide mahamüümist tõenäoliseks.

Tagid:
hirm, FT, president, Vladimir Putin, Putin, Donald Trump, Trump, Kersti Kaljulaid, Kaljulaid, USA, Venemaa, Eesti

Peamised teemad

 • Edgar Savisaar: Kaljulaid kohtub Putiniga edaspidigi

  Tallinna ekslinnapea Edgar Savisaar jäi president Kersti Kaljulaidi Moskva-sõidu tulemustega rahule ja väljendas veendumust, et Kaljulaidi ja Putini kohtumine ei olnud viimane.

  46
 • Ameerika Neuroloogiaakadeemia teadlased rääkisid lihtsatest ja taskukohastest meetoditest, mis aju degenereerumist aeglustavad ja erinevaid kognitiivseid haigusi vältida aitavad.

  20
 • Konkurendid NATO hajutamise-koondamise asjus - Venemaa, Saksamaa, Türgi, Prantsusmaa riigijuhid. Pildilt on puudu USA president.

  Sel nädalal demonstreeris Recep Tayyip Erdoğan häbematul moel ammust ajalootõde - impeeriumid lõpetavad oma elutee siis, kui keegi neid enam ei karda. Algul keelduvad nende ähvardustele reageerimast vaid kõige julgemad ning seejärel need, kes omakorda juba soovivad näidata seniste hegemoonide impotentsust.

  58