23:35 28. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB73.6096
Poliitika
lühendatud link
Õppused (114)
3821

Kaitseminister Margus Tsahkna kohtus Müncheni julgeolekukonverentsi raames NATO Euroopa vägede ülemjuhataja kindral Curtis Scaparrottiga

TALLINN, 19. veebruar — Sputnik. NATO Euroopa vägede ülemjuhatajaga tuli jutuks ka Venemaa sügisene suurõppus Zapad, vahendas BNS.

"Jälgime Zapadiga seonduvalt väga tähelepanelikult, sest muuhulgas toimub suurõppus Eestile väga olulisel ajal, kui käimas on Eesti Euroopa Liidu eesistumine," sõnas Tsahkna. "Eesti peab Varssavi kokkulepete elluviimist, sealhulgas liitlaste kohalolu Balti riikides väga oluliseks."

Tsahkna ja Scaparrotti rääkisid lähemalt NATO lahingugrupi Eestisse saabumise detailidest. Tsahkna kinnitusel läheb lahingugruppide siirmine plaanipäraselt.

Samuti kohtus Tsahkna USA Euroopa maaväe ülema kindralleitnant Ben Hodgesi ja USA Euroopa mereväe ülema admiral Michelle Howardiga.

Howardiga arutas Tsahkna USA ja NATO mereväe kohalolekut Läänemerel. Mõlemad tõdesid, et maaväe kohaoleku kõrval on vaja veelgi enam tähelepanu pöörata ka mere- ja õhujulgeolekule. Howard kinnitas, et USA ja NATO jälgivad väga tähelepanelikult Lääne-, Põhja- ja Vahemerel toimuvat.

Kohtumisel USA Euroopa maaväe ülema Ben Hodgesiga tutvustas Tsahkna mõne päeva eest Balti riikide ühiskommunikeed liitlasvägede kiiremaks ja lihtsamaks liigutamiseks nii Eestis, Lätis, Leedus kui ka Poolas.

53. Müncheni julgeolekukonverents algas reedel ja lõpeb pühapäeval.

Teema:
Õppused (114)
Tagid:
õppused, Zapad, julgeolekukonverents, München, Scaparrotti, Margus Tsahkna, Eesti, Euroopa, USA

Peamised teemad