02:39 21. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB74.0532
Kaitseminister Margus Tsahkna

Tsahkna: Vene-teemalised hoiatused ei tundu Euroopas enam foobiana

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
3032

Julgeolekukonverentsil arutati muu hulgas EL-i ja NATO asendit muutuvas maailmas

TALLINN, 19. veebruar — Sputnik. Müncheni julgeolekukonverentsil osalenud kaitseminister Margus Tsahkna kirjutab sotsiaalmeedias, et kui veel mõne aasta eest tundusid eestlaste Vene-teemalised hoiatused Euroopas foobiana, siis nüüdseks on aru saadud, et suhtlemisstrateegiat tuleb muuta.

"Kui veel mõned aastad tagasi tundusid meie Vene-teemalised hoiatused foobiatena, siis tänaseks ollakse aru saanud, et Putiniga tuleb kõneleda Putini keeles ehk jõupositsioonilt," kirjutas Tsahkna Facebookis, vahendab BNS.

"Iga kompromiss on talle uus positsioon surve valdamiseks ja piiri lükkamiseks. Gruusiast juba räägitakse vähe, kuigi osa sellest on okupeeritud, Ukrainas lahendust ei paista."

"Lavrov süüdistas ukrainlasi Minski lepete mittetäitmises, mille peale Ukraina delegatsiooni esindajad lahkusid saalist," lisas Tsahkna.

Julgeolekukonverentsil arutati muu hulgas EL-i ja NATO asendit muutuvas maailmas, populismi ja radikalismi esiletõusu, USA ja Euroopa suhteid ning jätkuvalt pingelist olukorda Lähis-Idas.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov Müncheni julgeolekukonverentsil
© Sputnik / Григорий Сысоев

Müncheni julgeolekukonverentsil osalevad igal aastal kümned riigipead ja valitsusjuhid, suurettevõtete juhid, mõttekodade esindajad, valdkonna teadlased ja teised. Konverentsi nõuandva kogu liige on Toomas Hendrik Ilves.

53. Müncheni julgeolekukonverents algas reedel ja lõpeb pühapäeval.

Tagid:
julgeolekukonverents, München, NATO, Sergei Lavrov, Margus Tsahkna, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad