12:20 22. August 2017
Tallinn+ 13°C
Kuula otse
Kaitseminister Margus Tsahkna

Tsahkna: Vene-teemalised hoiatused ei tundu Euroopas enam foobiana

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
2932

Julgeolekukonverentsil arutati muu hulgas EL-i ja NATO asendit muutuvas maailmas

TALLINN, 19. veebruar — Sputnik. Müncheni julgeolekukonverentsil osalenud kaitseminister Margus Tsahkna kirjutab sotsiaalmeedias, et kui veel mõne aasta eest tundusid eestlaste Vene-teemalised hoiatused Euroopas foobiana, siis nüüdseks on aru saadud, et suhtlemisstrateegiat tuleb muuta.

"Kui veel mõned aastad tagasi tundusid meie Vene-teemalised hoiatused foobiatena, siis tänaseks ollakse aru saanud, et Putiniga tuleb kõneleda Putini keeles ehk jõupositsioonilt," kirjutas Tsahkna Facebookis, vahendab BNS.

"Iga kompromiss on talle uus positsioon surve valdamiseks ja piiri lükkamiseks. Gruusiast juba räägitakse vähe, kuigi osa sellest on okupeeritud, Ukrainas lahendust ei paista."

"Lavrov süüdistas ukrainlasi Minski lepete mittetäitmises, mille peale Ukraina delegatsiooni esindajad lahkusid saalist," lisas Tsahkna.

Julgeolekukonverentsil arutati muu hulgas EL-i ja NATO asendit muutuvas maailmas, populismi ja radikalismi esiletõusu, USA ja Euroopa suhteid ning jätkuvalt pingelist olukorda Lähis-Idas.

Venemaa välisminister Sergei Lavrov Müncheni julgeolekukonverentsil
© Sputnik / Григорий Сысоев

Müncheni julgeolekukonverentsil osalevad igal aastal kümned riigipead ja valitsusjuhid, suurettevõtete juhid, mõttekodade esindajad, valdkonna teadlased ja teised. Konverentsi nõuandva kogu liige on Toomas Hendrik Ilves.

53. Müncheni julgeolekukonverents algas reedel ja lõpeb pühapäeval.

Tagid:
julgeolekukonverents, München, NATO, Sergei Lavrov, Margus Tsahkna, Ukraina, Venemaa

Peamised teemad

 • Terroristi auto

  Autod on muutunud terroristide meelisrelvaks. London, Pariis, Berliin, Nice ja Barcelona – see on loetelu linnadest, kus kurjategijad suunasid auto rahva sekka. Eksperdid arutlevad, kas niinimetatud "autoterrorit" on võimalik võita.

  3
 • Barcelona, politsei sündmuse kohal

  Ripoli terrorirakukese uurijate käsutuses on ütlusi andev asjaosaline. Just tema ütlused aitasid uurimisel esimese 72 tunni jooksul edusamme teha ja välja selgitada imaam Abdelbaki es-Satti võtmeroll. Selle mehe nimi on Mohamed Houli Chemlal, teatab La Repubblica erikorrespondent Barcelonas Carlo Bonini.

  19
 • Olga Ivanova ja Edgar Savisaar esitlesid Savisaare nimekiri

  Uuringufirma Kantar Emor uuringujuhi Aivar Voogi sõnul koguks Savisaare nimekiri kohalikel valimistel Tallinnas augustikuu seisuga ligi 12 protsenti häältest.

  8