14:37 06. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1224
  • RUB80.2153
Poliitika
lühendatud link
4430

Venemaa täiemahulise rünnaku oht ei ole kusagile kadunud

TALLINN, 22. veebruar — Sputnik. Ukraina president Petro Porošenko ütles kolmapäeval, et Venemaa suurendab piiril sõjalist kohalolekut ja täiemahulise sõjalise rünnaku oht püsib.

"Venemaa täiemahulise rünnaku oht ei ole kusagile kadunud. Ja see rünnak ei imbu üksi läbi meie kontrolli alt väljas olevate Donbassi piirilõikude, vaid läbi kogu Venemaa piiri ja isegi rohkem," ütles Porošenko kindralstaabi operatiivnõupidamisel Kiievis, vahendas BNS.

Presidendi sõnutsi on Venemaa paigutanud Ukraina piirile 50 000 sõjaväelast.

"Umbes 470 tanki, 1700 soomukit, 390 suurtükki ja 220 raketiheitjat, 490 sõjalennukit, sajad helikopterid ja 24 sõjalaeva," sõnas ta.

"Venelased loovad uusi ning laiendavad ja moderniseerivad olemasolevaid baase ning muid sõjalise taristu objekte. Ja ei ole mingit tagatist, et ühel päeval see meie peale liikuma ei hakka!" rõhutas Porošenko.

Ta ütles, et alates Donbassi konflikti puhkemisest on hukkunud 2608 Ukraina sõjaväelast.

Tänavu on Ukraina relvajõududesse lepingu alusel teenima tulnud 4500 meest.

"Mullu võeti relvajõududesse umbes 70 000 Ukraina vabatahtlikku. (…) Selle aasta algusest on lepingu sõlminud veel 4500," ütles Ukraina president.

Porošenko toetas NATO pingutusi idatiiva tugevdamiseks.

"Ukraina toetab vaidlustamata NATO pingutusi oma idatiiva tugevdamiseks, oma liikmesriikide kaitsmiseks Venemaa eest," ütles president, esinedes Kiievis relvajõudude operatiivkogunemisel.

Tagid:
NATO, vabatahtlikud, Petro Porošenko, Porošenko, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad