15:01 20. Jaanuar 2018
Tallinn0°C
Kuula otse
Donald Trump

ISIS õõnestab edukalt Trumpi mainet

© REUTERS / CARLOS BARRIA
Poliitika
lühendatud link
4343

Meedia on levitanud avaldust, milles ISIS-e terroristid nimetavad USA presidenti Donald Trumpi „idioodiks“

TALLINN, 5. aprill — Sputnik. Orientalist Boriss Dolgov avaldas Sputniku raadiosaates arvamust, et tegemist on osaga propagandasõjast USA vastu.

Agentuur Reuters on vahendanud terrorirühmituse Islamiriik (sama mis Daesh, EL-is, USA-s ja Venemaal keelatud), esindaja avaldust, kus mainitakse USA presidenti Donald Trumpi.

Teadaandes räägitakse eeskätt „uppunud" Ameerika Ühendriikidest, mida „juhib idioot". Sõdalased väitsid ka, et Trump „ei tea, mis Süüria või Iraak õieti on".

Agentuur märgib, et see ei ole esimene ISIS-e avaldus, kus figureerib USA uue juhi nimi.

Donald Trump on korduvalt rääkinud, et ta kavatseb ISIS-e hävitada. Tema sõnul on Washington valmis teiste riikidega koostööd tegema, et „see vaenlane meie maamuna palgelt minema pühkida".

Rahvusvaheline koalitsioon eesotsas USA-ga viib 2014. aastast peale Süürias ja Iraagis läbi ISIS-e-vastast operatsiooni. Seejuures tegutseb koalitsioon Süürias ilma Damaskuse nõusolekuta.

Venemaa Teaduste Akadeemia orientalistikainstituudi Araabia- ja islamiuuringute keskuse vanemteadur, ajalooteaduste kandidaat Boriss Dolgov leiab, et see terroristide avaldus kujutab endast osa propagandasõjast USA vastu.

„Säärane esildis ei ole esimene ega ainuke. Ühest küljest on tegemist niisuguse propagandistliku avaldusega, mis, kui nii võib öelda, peab toetama nende võitlusvaimu, kes on solidaarsed Islamiriigi ideedega. Ja kiskuma alla nende riigijuhtide autoriteeti, kelle aadressil sellised sõnad kõlavad. See on osa ISIS-e peetavast propaganda- ja infosõjast," ütles Boriss Dolgov Sputniku raadiosaates.

„Sedasorti Trumpi-vastased avaldused langevad ühte nendega, mis ilmuvad Trumpi kritiseerivates mediaväljaannetes. Kõik see on suunatud sellele, et kahjustada Trumpi mainet, õõnestada ameeriklaste usaldust tema suhtes. Ja seda tehakse edukalt. Ühtekokku on see kõik suunatud sellele, et ennetada USA lööke terroristide pihta ja nõrgestada nende ISIS-e-vastast tegevust. Muidugi on tegemist illusiooniga, kuid see on osa infosõjast, mida ISIS-e esindajad peavad küllaltki professionaalselt," lausus Dolgov kokkuvõtteks.

Tagid:
president, idioot, Trump, Donald Trump, ISIS, Islamiriik, USA, Süüria

Peamised teemad

 • Prantsuse president Emmanuel Macron

  Prantsuse president Emmanuel Macron teatas riigi sõjaväelastele plaanist moderniseerida oma viieaastase valitsemisaja jooksul riigi tuumajõudude kaks põhiliiki

  4
 • Maailm tähistab USA president Donald Trumpi valitsemise esimest aastapäeva

  2017. aasta 20. jaanuaril andis Washingtonis ametivande vabariiklaste ridades USA riigipeaks valitud Donald Trump ning sai seeläbi Ameerika Ühendriikide 45. presidendiks

  44
 • EL ja Eesti lipud

  Kõik liikmesriigid, nende seas Eesti, peavad Euroopa Liidu eelarvesse rohkem panustama, ütles president Kersti Kaljulaid neljapäeval kohtumisel Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga.

  13