13:40 05. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Poliitika
lühendatud link
5711

Kõik on justkui kinos: vanadest liitlastest meeskond on olemas, vägev „kurikael“ on olemas, lahingussemineku kõne on peetud - Hillary Clinton moodustab oma endistest nõunikest ja abilistest „tasujate" meeskonda

TALLINN, 9. mai — Sputnik. Hollywoodi kassahiti „Tasujad" (The Avengers) tegevusliin on üsna lihtsakoeline: superkangelased kogunevad kokku, et ühtse rindena kogu maailma kurjusele vastu seista. Midagi sarnast otsustas käsile võtta ka kahekordselt endine Hillary Clinton. Nagu teatab CNN, on endine demokraatide presidendikandidaat ja endine riigisekretär teatanud kavatsusest luua poliitiline rühmitus, mis asub rahastama ühiskondlikku vastupanu USA presidendi Donald Trumpi algatustele, vahendab raadio Sputnik.

Telekanali vahendatud info kohaselt on Clinton juba hakanud oma endistest nõunikest ja abilistest moodustama justnimelt „tasujate" meeskonda. Nemad asuvad otsima sponsoreid erinevatele ühiskondlikele organisatsioonidele, kes on omal ajal Trumpi riigipeaks valimise vastu sõna võtnud. Nagu teatab väljaanne Politico, on superkangelaste meeskonna isikkoosseis juba kindlaks määratud.

Sellesse kuulub Clintoni valimiskampaania finantsdirektor Dennis Cheng, kes hakkab tegelema doonorite ligimeelitamisega. Abi väärivaid organisatsioone hakkab välja otsima Judith McHale, kes oli kunagi Clintoni asetäitjaks tema Riigidepartemangu juhtimise aegadel, ning endine Demokraatliku Partei esimees Howard Dean. Rühmituse juhtkonda kuulub partei peastrateeg ja Clintoni ammune liitlane Minyon Moore. Selle meeskonna nimi on asjakohane — Üheskoos Edasi.

Ühesõnaga, kõik läheb nagu nööri mööda. Meeskond vanadest liitlastest on olemas, vägev „kurikael" on olemas, lahingussemineku kõne on peetud. Clinton esitas oma poolehoidjatele üleskutse: „Hakake vastu, sundige ja nõudke, pidage vastu ja registreerige end vabatahtlikena."

On vaid üks nüanss. Kinolinal on filmikangelane ühemõtteliselt hea ja tema vastane paha ning kõik lahingud lõpevad „heade poiste" võiduga. Tegelikkuses aga võib võitlus käia legitiimselt kaotanud Clintoni ja legitiimselt võitnud Trumpi vahel. Ning kes neist kehastab „kurjust" ja kes „headust" — see on küsimus, millele ameeriklastest publik vastab erinevalt. Nii et hollywoodlikku õnnelikku lõppu ei pruugi Clintoni jaoks sündida.

Autori arvamus ei pruugi kokku langeda toimetuse seisukohaga.

Tagid:
kurikael, tasujad, meeskond, poliitika, liitlased, Donald Trump, Hillary Clinton, USA

Peamised teemad