06:14 10. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1342
  • RUB80.0425
Poliitika
lühendatud link
14338

Peaministri ja Keskerakonna esimehe Jüri Ratase sõnul pole 9. maid Eestis põhjust pidupäevana tähistada ja avaldas lootust, et tema erakonnakaaslased enam vastakate avaldustega sel teemal ei esine

TALLINN, 11. mai — Sputnik. "Ma arvan seda, et 9. mai 1945 tähendas ränga okupatsiooni jätkumist veel raskemal kujul," ütles Ratas neljapäeval valitsuse pressikonverentsil vastates ERR-i küsimusele, kuidas ta suhtub Oudekki Loone ja Olga Ivanova esinemisse tänavu 9. mail.

Riigikogu liige, poliitik Olga Ivanova
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ta lisas, et taoline käitumine pole aktsepteeritav ja seda arutati kolmapäeval ka Keskerakonna juhatuses. "Andsime väga konkreetse arvamuse, mis polnud toetav," ütles Ratas.

Keskerakonda kuuluvad riigikogu liikmed Olga Ivanova ja Oudekki Loone käisid 9. mail pronkssõduri juures.

"Ma olen käinud kogu aeg sellel ajal, kui ma olen Tallinnas elanud, pronkssõdurile lille viimas, sest minu arvates see, et liitlased võitsid Teises maailmasõjas, on väärt tähistamist, ja on ka Eestis väga väärt tähistamist. Meil ei oleks täna Eesti riiki, kui liitlased tookord ei oleks võitnud," selgitas Loone.

"Täna, ma arvan, et Eestis on eriti oluline mõelda, et kuigi Eesti vabadusega läks veel aega pärast Teist maailmasõda, siis see, et pommid ei kukkunud kaela, on ka Eestis päris oluline," lisas Loone.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps annab intervjuud teabeagentuuri ja raadio Sputnik ajakirjanikule
© Sputnik / Светлана Бурцева, Вадим Анцупов

Pronkssõduri juures „õnnestus" fotograafidel pildistada Olga Ivanovat portaalile Sputnik intervjuud andmas.

Ivanova hinnangul ei paista Sputnik teiste meediaväljaannete kõrval silma erilise propagandakanalina. Ta arvab, et mõnes mõttes on kõik meediaväljaanded propagandakanalid, nii et selles mõttes tema vahet ei tee ja annab heameelega kõigile intervjuusid.

Tagid:
Pronkssõdur, keskerakond, riigikogulane, Ratas, peaminister, Olga Ivanova, Jüri Ratas, Oudekki Loone

Peamised teemad