07:45 16. Juuli 2018
Kuula otse
  • USD1.1643
  • RUB72.4844
Riigikogu

Öine "vahtkond" riigikogus

© Flickr / Troy David Johnston
Poliitika
lühendatud link
2620

Riigikogus kolmapäeva pärastlõunal alanud istung lõppes neljapäeval kell 6.15

TALLINN, 18. mai — Sputnik. Päevakorras oli kokku 24 eelnõu, mille hulgas oli rida maksumuudatustega seotud eelnõusid, riigieelarve seaduse muutmine ja Rail Balticu lepingu ratifitseerimine.

Pärast riigieelarve muutmise seaduse esimese lugemise lõpetamist kella kolme paiku edastas Reformierakond pressiteate, et nende fraktsioon otsustas protesti märgiks lahkuda riigikogu musta kolmapäeva ööistungilt, sest "vasakliidu tegevus uute maksude ja eelarve tasakaalust loobumise läbisurumisel ööpimeduses halvab ka muude oluliste teemade nagu Rail Baltic või e-valimiste kärpimise normaalse arutelu," vahendas ERR.

Vastu võtmata jäi vaid üks eelnõu — Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna fraktsiooni esitatud otsus „Ettepaneku tegemine Vabariigi Valitsusele peatamaks Eesti osalemine pagulaste ümberjaotuskavas", millega sooviti teha valitsusele ettepanek peatada Eesti osalemine pagulaste ümberjaotamise mehhanismis Kreekast, Itaaliast ja Türgist.

Vabaerakonna fraktsiooni aseesimehe Andres Ammase sõnul näitas koalitsioon möödunud ööistungil punast tuld ettevõtlikkusele ja riigi mõistlikule majandamisele.

„Kogedes halvasti läbimõeldud pakendimaksu, jookide suhkrumaksu ja eelarve defitsiidi lubamise otsuste läbisurumist iga hinna eest, tundsime, et eestlase tunnuseks peetud mõistlik ja tasakaalukas peremehelikkus pole praeguse koalitsiooni jaoks väärtus. Ühe sümpaatse maksueelnõu — ettevõtluskonto — kõrval suunavad ülejäänud nii raha kui vastutuse keskvõimule. Rail Balticu lepingu ratifitseerimise esimese lugemisega sõideti üle südant valutavatest kodanikuühendustest," ütles Ammas.

Vabaerakonna arvates on suurim probleem eelarve defitsiidi lubamine, teatasVabaerakonna fraktsioon.

„Valitsus tahab elada siin ja praegu, lastes käiku kõik ressursid. IRL-i kunagisest mõttest kirjutada eelarve tasakaal põhiseadusesse ei ole midagi alles jäänud — projektipõhine mõtlemine võidutseb," ütles Ammas.

"Meid ei pane imestama see, et tarkuse ja töökuse vastu astub postkommunistlikku mentaliteeti kandev Keskerakond või vaikselt nurgas sitsivad sotsid, aga meile on täiesti arusaamatu IRL-i positsioon praeguses valitsuses," lõpetas Ammas.

Tagid:
eelnõu, vasakliit, Rail Baltic, EKRE, Reformierakond, Riigikogu

Peamised teemad