08:47 23. Juuli 2018
Kuula otse
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
Riigikogu väliskomiosjoni esimees Marko Mihkelson leiab, et Vene parlamendi ülemkoja spiiker Valentina Matvijenko on halvasti informeeritud, kui ta paneb vastutuse Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimise viibimises Eesti poolele.  Mihkelson leiab, et Matvijenko väljaöeldu peegeldab ei muud kui siirast teadmatust sellest, et piirilepingud on juba alla kirjutatud ning Eesti pool on tänaseks sammu võrra kaugemal lepete ratifitseerimisele. „Samas oleme seisukohal ning seda teab suurepäraselt ka Vene pool, et lõplik lepete ratifitseerimine saab toimuda siis, kui selleks on valmis ka Vene parlament,“ ütles Mihkeslon. „Eesti süüdistamine siin on täiesti alusetu.“ Venemaa föderatsiooninõukogu esimees Valentina Matvijenko pani täna Pihkvas peetud rahvusvahelisel piiriäärsete regioonide foorumil Eesti ajakirjaniku küsimusele vastates vastutuse Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimiseks Eestile. Ta kinnitas, et Moskva on teinud kõik selleks vajaliku. “See küsimus on vaja esitada Eesti, mitte Vene poolele,” ütles Matvijenko neljapäeval Pihkvas vastates Eesti ajakirjaniku küsimusele, millal piirileping surnud punktist edasi liigub. “Me oleme teinud kõik selleks, et see teema ära reguleerida. Loodame, et meie Eesti partnerid läbivad oma tee selle lepingu allkirjastamiseks,” edastas uudisteagentuur BNS Interfaxi vahendusel.  Riigipiirilepete ratifitseerimise eelnõu läbis Riigikogus esimese lugemise 2015. aasta 25. novembril. Piirilepped allkirjastasid kahe riigi välisministrid 2014. aasta 18. veebruaril.

Eesti süüdistamine piirilepingu ratifitseerimise viibimises on alusetu

CC BY-SA 2.0 / Tony Bowden / Narva vs Ivangorod
Poliitika
lühendatud link
2430

Riigikogu väliskomisjoni esimees Marko Mihkelson leiab, et Vene parlamendi ülemkoja spiiker Valentina Matvijenko on halvasti informeeritud, kui ta paneb vastutuse Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimise viibimises Eesti poolele

TALLINN, 18. mai — Sputnik. Riigikogu väliskomiosjoni esimees Marko Mihkelson leiab, et Vene parlamendi ülemkoja spiiker Valentina Matvijenko on halvasti informeeritud, kui ta paneb vastutuse Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimise viibimises Eesti poolele.

Mihkelson leiab, et Matvijenko väljaöeldu peegeldab ei muud kui siirast teadmatust sellest, et piirilepingud on juba alla kirjutatud ning Eesti pool on tänaseks sammu võrra kaugemal lepete ratifitseerimisele, teatas riigikogu.

„Samas oleme seisukohal ning seda teab suurepäraselt ka Vene pool, et lõplik lepete ratifitseerimine saab toimuda siis, kui selleks on valmis ka Vene parlament," ütles Mihkeslon. „Eesti süüdistamine siin on täiesti alusetu."

Venemaa föderatsiooninõukogu esimees Valentina Matvijenko pani täna Pihkvas peetud rahvusvahelisel piiriäärsete regioonide foorumil Eesti ajakirjaniku küsimusele vastates vastutuse Eesti-Vene piirilepingu ratifitseerimiseks Eestile. Ta kinnitas, et Moskva on teinud kõik selleks vajaliku.

"See küsimus on vaja esitada Eesti, mitte Vene poolele," ütles Matvijenko neljapäeval Pihkvas vastates Eesti ajakirjaniku küsimusele, millal piirileping surnud punktist edasi liigub. "Me oleme teinud kõik selleks, et see teema ära reguleerida. Loodame, et meie Eesti partnerid läbivad oma tee selle lepingu allkirjastamiseks," edastas uudisteagentuur BNS Interfaxi vahendusel.

Riigipiirilepete ratifitseerimise eelnõu läbis Riigikogus esimese lugemise 2015. aasta 25. novembril. Piirilepped allkirjastasid kahe riigi välisministrid 2014. aasta 18. veebruaril.

Tagid:
ratifitseerimine, piirileping, ülemkoda, parlament, Riigikogu, spiiker, Mihkelson, Matvienko, Venemaa, Eesti

Peamised teemad

 • Venemaa žurnalistid kutsusid eestimaalasi üles endas ajakirjanikku avastama, illustreeriv foto

  Kuidas teha huvitav lugu heast inimesest, sattuda juhtivate Venemaa väljaannete või portaalide lehekülgedele, külastada tasuta Moskvat ja seejärel ükskõik millist paika ääretul Venemaal – kõike seda selgitasid Sputnik Eesti pressikeskuses Venemaa ajakirjanikud.

  52
 • Valitsusvälise organisatsiooni Valged Kiivrid liikmed

  USA, Kanada ja EL-i palvel evakueerisid Iisraeli sõjaväelased organisatsiooni "Valged Kiivrid" liikmed koos peredega Süüriast, teatas pühapäeval Iisraeli välisministeeriumi pressiesindaja Emmanuel Nahshon. Lääs võtab Bashar Assadi ees kiivri maha, arutleb raadio Sputnik autor.

  70
 • USA president Donald Trump ja Soome riigipea Sauli Niinistö

  Helsingis toimunud Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumine oli Eesti poliitikutele nii ebameeldiv, et esimest korda veerand sajandi jooksul julgesid nad avalikult tunnistada "vanema venna" praeguse poliitika täielikku sobimatust.

  78