04:46 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1900
  • RUB90.1153
Poliitika
lühendatud link
8170

Bloomberg kutsub poliitilisi oponente üles ilmutama „rohkem tõsidust ja tervemõistuslikkust“

TALLINN, 22. mai — Sputnik. Venemaal heidetakse aina sagedamini pilkenooli Washingtonis sündivate segaduste üle, kuid ei maksa arvata, et neis on ainuisikuliselt süüdi vaid president Donald Trump, leiab Bloombergi vaatleja Leonid Beršidski.

Hiljuti kirjutas Trump Twitteris, et „Venemaa itsitab pihku vaadates, kuidas USA ennast tükkideks rebib." Artikli autor ise on veendunud, et Venemaa juhtkond naerab täiesti avalikult, vahendas RIA Novosti.

Nii hämmastas Beršidski sõnade kohaselt USA-s paljusid Sergei Lavrovi reageering uudisele FBI direktori James Comey vallandamisest. Kuid Venemaa diplomaadi „teeseldud" üllatus ei kannata vähimatki võrdlust Vladimir Putini ettepanekuga jagada USA Kongressiga Lavrovi ja Trumpi kõneluste salvestisi.

„See avaldus on muidugi juba puhas näkkuirvitamine. Võimatu on endale ette kujutada, et Kongress sedasorti ettepanekuga Venemaa presidendi poole pöörduks," kirjutab vaatleja.

Ta juhib ka tähelepanu Venemaa välisministri õnnestunud teravmeelsusele kohtumisel Euroopa Nõukogu peasekretäri Thorbjørn Jaglandiga. „Loodan, et meil ei teki foto pärast probleeme?" küsis Jagland pildistamise ajal oma kolleegilt. „See sõltub sellest, milliseid saladusi te plaanitsete mulle üle anda," pareeris Lavrov.

„Sellist vene huumorit tervitatakse Euroopas hurraahüüetega," usub Beršidski.

Tema arvates jätkab Venema juhtkond „lustimist", kuna olukord Valges Majas meenutab kangesti Jeltsini-aegset Venemaad tema halvimatel aegadel. Lakkamatud skandaalid ähvardavad USA-d maailmas „eristaatusega", mis, nagu autor oletab, osutub teeneks Washingtoni geopoliitilistele oponentidele.

„USA kodanikud leiavad, et kogu selles segaduses on süüdi Trump. Ent need, kes asja väljastpoolt jälgivad, näevad, et tegemist on üleameerikalise kaosega, milles on süüdi USA nõrkus," öeldakse artiklis. „Trumpi kriitikud peavad aru saama, et täiesti alusetuid, aga väga tõsiseid süüdistusi jonnakalt edasi pildudes teevad nad oma riigile ainult kahju," sedastab vaatleja.

Ta kutsub poliitilisi oponente üles ilmutama „rohkem tõsidust ja tervemõistuslikkust" ning meeles pidama, et ametisoleva presidendi diskrediteerimisel võivad olla ettearvamatud tagajärjed.

Tagid:
president, Lavrov, Putin, Trump, välisminister, Donald Trump, Vladimir Putin, Sergei Lavrov, USA, Venemaa

Peamised teemad