21:55 10. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Poliitika
lühendatud link
6641

Mihhail Korbi ja Arvo Sarapuu ümber lahvatanud skandaalide valguses tuleb mõelda, mida teha

TALLINN, 25. mai — Sputnik. Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid ütles, et tuleb mõelda, mida teha, et erakond sellistesse olukordadesse nii tihti ei satuks. Esmalt tuleb tema sõnul tegeleda maine puhastamise ja töövõime säilitamisega.

"Erakonna maine puhastamine, erakonna maine taastamine, töövõime säilitamine nii pealinnas kui ka riigis, organisatsioonikultuuriga tegelemine. Kõik see, mis on vaja, et võita valijate usaldust, mis on saanud viimastel päevadel tõsiseid tagasilööke," nimetas Karilaid samme, mida erakond nüüd peaks tegema, vahendas ERR.

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur on seisukohal, et peaminister Jüri Ratas peaks pidevate ja üha uute skandaalide tõttu tagasi astuma.

"Keskerakonna skandaalidel ei näi lõppu tulevat. Savisaare korruptsiooniskandaal, Martin Repinski ametist viinud valetamise skandaal, Mailis Repsi Sputniku skandaal, Taavi Aasa Linnahalli korruptsiooniskandaal, Oudekki Loone ja Olga Ivanova 9. mai skandaal, Mihhail Korbi tagasiastumiseni viinud NATO skandaal, Arvo Sarapuu prügikorruptsiooni skandaal ja Yana Toomi korduvad visiidid sõjakurjategija Assadi juurde näitavad ilmekalt, et Jüri Ratas ei kontrolli ei valitsuses ega oma erakonnas toimuvat," lausus Pevkur.

Europarlamendi saadik Yana Toom: Mihhail Korbi tagasiastumine riigihalduse ministri kohalt oli suur viga, sest suur hulk keskerakondlasi ja Keskerakonna valijaid arvab NATO suhtes sama moodi, edastas Postimees.

Karilaid Pevkurile: Reformierakonnalt pole probleemide lahendamisel õppust võetud. "Tallinna linnapeaks kandideerib sularahaskandaali osaline Kristen Michal, kes ei tahtnud ministriametist oma skandaalide valguses sugugi loobuda, Reformierakond on seotud Eesti ajaloo suurima korruptsiooniskandaaliga Tallinna Sadamas, autorollotajate kohtuasi jätkub, lisaks Arsenali keskuse kahtlased tehingud, kus roll ka eelmisel peaministril. Hanno Pevkur pole võtnud mitte mingit vastutust ega seisukohta oma erakonnas toimuva eest, kuid just sealt peaks esimees alustama, et mitte naeruväärne paista," sõnas Karilaid, vahendas ERR.

Keskerakonna esimees peaminister Jüri Ratas on NATO tippkohtumisel, seega koguneb erakonna juhatus tekkinud olukorda arutama järgmisel nädalal kohe kui Ratas on tagasi Eestis.

Tagid:
skandaal, keskerakond, NATO, Vabaerakond, EKRE, Reformierakond, Korb, Artur Talvik, Olga Ivanova, Yana Toom, Arvo Sarapuu, Kristen Michal, Jüri Ratas, Jaanus Karilaid, Martin Helme, Mailis Reps, Eesti, Tallinn

Peamised teemad