01:47 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Poliitika
lühendatud link
6162

Meedia esindajaid huvitasid Vene häkkerid, Kuriilide demilitariseerimine ja Putini suhted Angela Merkeliga

TALLINN, 1.juuni — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin kohtus Peterburi rahvusvahelise majandusfoorumi raames traditsiooniliselt rahvusvaheliste teabeagentuuride juhtidega ja vastas nende küsimustele, vahendas RIA Novosti.

Russofoobia ajab üle ääre

Kohtumise alguses märkis riigipea, et Venemaa kaitseb oma seaduslikke rahvuslikke huve, kuid teha püütakse seejuures heidutada.

Peterburi rahvusvaheline majandusfoorum algas Neevalinnas
© Sputnik / Евгений Биятов

"Nüüd siis on aru saadud, et sellest ei tule midagi välja, tulemust pole ollagi, ja see tekitab sellist sisemist tuska, tekib soov kuidagigi oma tahtmist saavutada. See tekitab soovi olukorda teravdada. Kahjuks nendele, kes seda üritavad, ei anna me selleks põhjust, kuid seda põhjust muudkui otsitakse, nagu meil öeldakse, tühjalt kohalt," jätkas president.

Putini arvates peitub üldise russofoobia põhjus mitmepolaarse maailmakorralduse kinnistumises, mis monopolistidele ei meeldi.

"See (russofoobia — toim.) on ilmne. Mõnes riigis ajab see suisa üle ääre. Millest see tuleb? Minu arvates on see seotud sellega, et kinnistumas on mitmepolaarne maailm. See aga monopolistidele ei meeldi," teatas ta.
President avaldas lootust, et sellised meeleolud ei kesta enam kaua, sest nad ei anna tulemust ja on kahjulikud kõigile.

Suhted Saksamaaga

Saksmaa meediaväljaanded tundsid huvi Putini suhete vastu Saksamaa kolleegidega.

"Härra Schulzi ma ei tunne, kuid ta on üsna kogenud inimene," märkis Vladimir Putin ja avaldas lootust, et Sotsiaaldemokraatliku partei kandidaat Saksamaa kantsleri ametikohale Martin Schulz on meelestatud konstruktiivseks koostööks.

Mis puutub kantsler Angela Merkelit, siis temaga on Putini sõnul tal palju erimeelsusi, kuid on ka piisavalt palju kokkupuutepunkte, sealhulgas majanduse ja rahvusvahelise poliitika valdkonnas.

Vene häkkerid

Vastuseks küsimusele "Vene häkkeritest" rõhutas president, et "Häkkerid võivad olla mistahes maailma riigist".

"Riikliku tasemel ei ole me sellega kunagi tegelenud, see on kõige tähtsam," rõhutas Putin ja oletas, et Venemaad võidakse patuoinaks lavastada.

"Olen sügavalt veendunud, et mingid häkkerid ei saa valimiskampaania käiku teises riigis oluliselt mõjutada. See ei mahuks valijatele pähe, rahvale pähe… ega mõjutaks lõpptulemust," teatas Venemaa president.

Kuriilide demilitariseerimine

Jaapani teabeagentuuri Kyodo ajakirjanik küsis Putinilt Lõuna-Kuriili saarte demilitariseerimise võimalikkuse kohta.
"Sõjalise potentsiaali suurendamine ei ole Venemaa algatus," vastas president.

Putin tuletas meelde, et Venemaa reageerib oma piiride ääres asuvate sõjajõudude tugevdamisele. Ta rõhutas, et Venemaa ei kavatse jõuetult pealt vaadata Ameerika raketitõrjesüsteemi paigutamist, mille elemendid Lõuna-Koreasse ilmunud on.

"Kui Põhja-Korea teatab homme, et ta lõpetab kõik oma tuumakatsetused ja raketiprogrammi, siis jätkub USA raketitõrjesüsteemi paigutamine mingil muul ettekäändel või hoopis ilma igasuguse ettekäändeta — nii nagu seda tehakse praegu Euroopas. Ja meie peame sellega loomulikult arvestama," ütles Putin.

Kui Kuriilid läheksid Jaapanile, tekiks võimalus, et sinna paigutatakse Ameerika üksused.

Tagid:
raketitõrjesüsteem, russofoobia, majandusfoorum, Peterburi rahvusvaheline majandusfoorum, Martin Schulz, Merkel, Angela Merkel, president, Pulitzer, Vladimir Putin, USA, Jaapan, Kuriilid, Peterburi

Peamised teemad