19:26 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Poliitika
lühendatud link
17621

Opositsiooni sattunud Reformierakond kasutab venevastast retoorikat, et edastada eelseisvatel kohalikel valimistel oma peamist poliitilist oponenti

TALLINN, 2. juuni — Sputnik. Suurima opositsioonierakonna — Reformierakonna esindajana pealinna linnapeaks pürgiv Kristen Michal kritiseeris Tallinna linna juhtivat Keskerakonda. Süüdistuse sisu on Keskerakonna väidetavad suhted Venemaa saatkonnaga ja "sõpruse otsimine Putiniga". Oma etteheited esitas reformistide juhtfiguur oma isiklikul Facebooki kontol ja adresseeris need Tallina abilinnapea Mihhail Kõlvartile.

"Mihhal Kõlvart laulab Vene Saatkonna noodilehe järgi?— kirjutab Michal. — Mihhail Kõlvartit nähes meenub mulle, et abilinnapea ja Keskerakonna vene juhtpoliitik (ühes Yana Toomiga) on hästi läbi saamas Vene Saatkonnaga Tallinnas. Kaitsepolitsei aastaraamatus on lausa fotomaterjal, kuidas Kõlvart Vene Saatkonna töötajale hellalt annab näiteks raamatuid."

Michali sõnul sama meest vaadates meenub tema selge seisukoht, et eestikeelsele haridusele üleminekul võiks teha erandeid. Et eestikeelsele haridusele üleminek läheks Eestis aeglasemalt.

"Vastupidiselt sellele, mida just hetkel Riigikogus tutvustatav värske Inimarengu Aruanne soovitab — Eesti saab olla edukas kui eestikeelne haridus annab inimestele võrdsed võimalused eduks. Et võimalustest eemalejäämine taastoodab ennast, kui keeleruumi eristumine jätkub (viide all). Seda aga tundub, et Keskerakond ja Venemaa sooviksid," kirjutab poliitik.

Ta jätkab: "Kõlvart aga otsib probleemi mujalt, õhates "EKREs on üks imelikku juttu rääkiv endine vabaerakonna liige". Kindlasti on. Mitte üks. Nagu Mihhail Kõlvart isegi on endine pikaajaline sotsiaaldemokraat."

Michali sõnul paljude jaoks Eestis on kordades ebameeldivam teadmine, et Eesti riigi ja Tallinna tüüril on need, kes ei häbene lepet Ühtse Venemaaga ja kontakte Venemaa saatkonnaga. "Ei häbeneta halvasti selgitatavaid sõite Venemaale ega tema retoorika kordamist," seisab teates.

Riigikogu liige, poliitik Olga Ivanova
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Ka 9. mai pillerkaar pole veel ununenud. Nelgid, Keskerakonna poliitikud, Sputniku mikrofon Ivanova peos. Oudekki Loone punalendurite Tallinna mittepommitamine. Yana Toomi, Aleksei Semjonovi sõnum, et neid ei takista vene propagandateenistusega suhtlemast ka teadmine, et see teeb Eestile kahju. Ja hiljutine lahkumine, kus Mihhail Korb astus samasse ritta, öeldes valitsusliikme positsioonilt, et NATOt polegi justkui vaja. Aktuaalses Kaameras öeldes eesti keeles, et jah, ta nii ei mõelnud ja vene keeles, et ei, ta ei muudaks öeldus midagi," kirjutab Michal.

See on problem, jätkab poliitik. " Eesti riigikaitse juht on Keskerakonna esimees. Ja vaid seetõttu on ta peaminister. Keskerakonna ja Ühtse Venemaa lepe ja veel enam, kattuvad jutupunktid ning hoiakud on tõsine problem," kirjutab Michal.

Tema sõnul Semjonov on kümmekond korda juba olnud Kaitsepolitsei aastaraamatus märgitud koos on ühinguga, kui Eesti vastases mõjutustegevuses osalev tegelane, aga Kõlvarti ettepanekul sai Tallinna aukodanikuks.

"Jüri Ratas, Mihhail Kõlvart, Keskerakonna venemeelsus ja Putini sõpruse otsimine on probleem. Ka Eesti venekeelse elanikonna paremate tulevikuvõimaluste jaoks. Keskerakonna kremlimeelne poliitika ei ole Eesti parema tuleviku huvides," kirjutab Michal lõpetuseks.

Samal teemal

Keskerakonna juhtum: mida teha
Tagid:
venemeelsus, venevastane, retoorika, keskerakond, Facebook, Reformierakond, Mihhail Kõlvart, Kristen Michal, Jüri Ratas, Vladimir Putin, Eesti

Peamised teemad