12:02 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Poliitika
lühendatud link
8431

"Kuhu sa maailmakaardil näppu ka ei pane, igal pool kurdetakse, et Ameerika ametiisikud sekkuvad nende sisepoliitilistesse protsessidesse"

TALLINN, 5. juuni — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin teatas, et USA sekkub teiste riikide poliitilistesse protsessidesse üle terve maailma, kuid on seejuures pahane Venemaa peale, kes on väidetavalt sekkunud tema valimistesse, kuigi tegelikult pole sellisel sekkumisel Venemaa seisukohalt mingit mõtet, vahendas RIA Novosti.

„Ei taha kellelegi liiga teha aga USA sekkub igal pool üle maailma aktiivselt teiste riikide valimiskampaaniasse," ütles Putin intervjuus telekanalile NBC.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Алексей Дружинин

Tema sõnul, „kuhu sa maailmakaardil näppu ka ei pane, igal pool kurdetakse, et Ameerika ametiisikud sekkuvad nende sisepoliitilistesse protsessidesse."

„Sellepärast siis, kui keegi, ma ei ütle, et meie seda teeme — meie ei sekku, kuid kui keegi sellisel moel mõjutab või püüab mõjutada või kuidagi sellise asjaga tegeleb, siis ei maksaks Ameerika Ühendriikidel solvuda. Kes seda meile õigupoolest räägib, kes meile pahaks paneb, et me sekkume? Te ise sekkute pidevalt," märkis ta.

Ta rõhutas, et „see ei ole mõeldud õigustusena, see on lihtsalt fakti konstateerimine".

„Igal tegevus sünnitab vastutegevuse. Kuid, ma kordan, meile polegi seda vaja, ega siis ma teile ilmaasjata ei räägi, nii teile, kui ka teistele meediaväljaannetele, olin hiljuti Prantsusmaal ja rääkisin ikka sedasama: presidendid tulevad ja lähevad, isegi võimul olevad parteid muutuvad, kuid peamine poliitiline joon ei muutu. Seepärast ongi meil üldiselt ükskõik, kes Ameerika Ühendriikide eesotsas on, me teame umbes niigi, mis edaspidi toimuma hakkab. Selles mõttes, isegi kui me seda tahaksime, pole sekkumisel mingit mõtet," ütles ta.

USA kongressis uuritakse praegu Venemaa sekkumist USA presidendivalimistesse, mille võitis Donald Trump. Seejuures avaldatakse Ameerika meedias pidevalt teateid, reeglina viitega nimetamata allikatele, Trumpi valmismeeskonna liikmete kontaktidest Venemaa ametnike ja ärimeestega. Venemaa on korduvalt tõrjunud süüdistusi katsetes mõjutada USA valimisi ja Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov on nimetanud neid „täiesti paljasõnalisteks".

Tagid:
valimised, kongress, president, Putin, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad