21:28 21. August 2018
Kuula otse
  • USD1.1502
  • RUB77.6921
IRL

Seeder laiendab IRL-i juhtimist uute ministritega

© Фото: Воздущные шарики с логотипом IRL
Poliitika
lühendatud link
2011

IRLi juhatus toetas Helir-Valdor Seederi ettepanekut ministrite vahetuseks valitsuskoalitsioonis

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) esimees Helir-Valdor Seeder tegi erakonna eestseisusele ettepaneku tuua IRL-i valitsusdelegatsioonis kolm uut ministrit, teatas erakonna kommunikatsioonijuht. Kaitseministri kandidaat on Jüri Luik, rahandusministri kandidaat Toomas Tõniste ja keskkonnaministri kandidaat Siim Kiisler. Eestseisus toetas esimehe ettepanekuid.

IRL-i esimees kinnitas, et seni ametis olnud ministrid on teinud oma tööd hästi viies ellu kokkulepitud poliitikaid.

„Poliitika on meeskonnatöö ja aeg-ajalt on vaja teha muudatusi kandepinna laiendamiseks. Pean oluliseks, et erakonna juhtimise juures oleks laiem ring inimesi," ütles Helir-Valdor Seeder.

Seederi sõnul on tema tehtud ettepanekud osa muudatustest, mida ta lubas esimeheks saades.

„Ametisse asudes lubasin sisse viia muudatusi maksupaketis ja suures osas on ka kokkulepitud ja ellu viidud. Samuti lubasin erakonna juhtumise juures kandepinna laiendamist ja usun, et uute ministrite näol on see ka võimalik," lisas Seeder.

Erakonna esimees plaanib hakata juhtima Riigikogu IRL-i fraktsiooni, sest tema hinnangul saab ta sealt kõige paremini tegeleda erakonna juhtimise ja arendamisega.

Esitatud valitsusdelegatsiooni peab kinnitama ka erakonna volikogu, mis koguneb neljapäeval 8. juunil kell 16.00 Tallinnas hotellis Euroopa.

Ministrikandidaatide taustad:

Toomas Tõniste on IRL-i kauaaegne liige ja olnud kahe Riigikogu koosseisu liige ning täitnud majanduskomisjoni aseesimehe ülesandeid. Olnud Viimsi vallavolikogu esimees. Tõniste on ettevõtluses tegutsenud üle kahekümne aasta ja juhib mitmeid ettevõtteid. Toomas Tõniste on abielus kolme lapse isa.

Jüri Luik on IRL-i pikaaegne liige, olnud Riigikogu liige. Olnud portfellita minister, välisminister ja kaitseminister. Samuti suursaadik erinevate riikide ja organisatsioonide juures. Alates 2015. aasta augustist juhib ta Rahvusvahelist Kaitseuuringute Keskust. Abielus, poja isa.

Siim-Valmar Kiisler on kauaaegne IRL-i liige. Esimest korda valiti ta Riigikokku 2003. aastal. Olnud regionaalminister ja töötanud varem eraettevõtluses ning ka Tallinna kesklinnaosa vanemana. Hetkel on ta IRL-i aseesimees ja Tallinna piirkonna esimees. Abielus, viie lapse isa.

Tagid:
valitsus, IRL, Siim Kiisler, Toomas Tõniste, minister, Helir-Valdor Seeder, jüri Luik

Peamised teemad