08:05 18. August 2018
Kuula otse
 • USD1.1391
 • RUB76.8166
Vladimir Putin

Putin sõjast USA-ga: „Keegi ei jääks ellu“

© Sputnik / Алексей Никольский
Poliitika
lühendatud link
15852

Dokumentaalfilmi „Putini intervjuu“ näidatakse USA-s 12.-15. juunil Ameerika ühe suurema meediagrupi CBS kaabelkanalil Showtime

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. President Vladimir Putin rääkis Ameerika režissöör Oliver Stone'le Venemaa ja USA suhetest ja NATO rollist maailmas.

Putin ja Stone vaatasid Stanley Kubrick'u filmi „Dr Strangelove ehk Kuidas ma lõpetasin muretsemise ja õppisin armastama pommi", mis räägib hüpoteetilisest tuumakonfliktist NSV Liidu ja Ameerika vahel, vahendas RIA Novosti.

Dokumentaalfilmi „Putini intervjuu" näidatakse USA-s 12.-15. juunil Ameerika ühe suurema meediagrupi CBS kaabelkanalil Showtime.

„Keegi ei jääks ellu"

Ameerika režissöör küsis Venemaa presidendilt USA domineerimise kohta „kuuma konflikti" korral.

„Ma arvan, et seda (sõda — toim.) ei elaks üle mitte keegi," vastas Putin.

Varem on Venemaa riigipea praeguseid Moskva ja Washingtoni vahelisi suhteid nimetanud kõige halvemateks külma sõja aegadest saadik, märkides, et koostöövundament, mida rajati aastakümneid, on purustatud.

„Alati on lootust"

Seejuures rõhutas Venemaa riigipea, et tema isiklikult loodab kahepoolsete suhte paranemist.

„Niikaua, kui meid valgetes sussides kalmistule ei kanta, on alati lootust," vastas Putin naeratades Stone küsimusele Trumpi osast kahe riigi koostööst.

Hiljuti sai teatavaks, et Trump andis riigisekretär Rex Tillersonile korraldusele korrastada suhted Moskvaga.

„President andis mulle selgelt mõista, et ei maksa poliitikasfääris toimuval oma teoksil olevate tööde tegemist segada lasta. Ta osutas üsna selgelt, et me peaksime edu saavutama," ütles Tillerson ajakirjanikele.

„Milleks eksisteerib NATO?"

Putin avaldas oma seisukoha NATO rollist, märkides, et praegu otsib allianss oma olemasolu õigustamiseks välisvaenlast.

„Idablokki pole enam, pole enam ka NSV Liitu. Milleks siis NATO-t vaja on? Mulle tundub, et oma olemasolu õigustamiseks on NATO-l vaja välisvaenlast, otsitakse pidevalt välisvaenlast või mingeid provokatsioone, et kedagi vaenlaseks teha," ütles Putin.

Tühi plaadita karp

Nagu teatab Variety, vaatasid Venemaa riigipea ja režissöör Stanley Kubrick'u tuntud filmi „Dr Strangelove ehk Kuidas ma lõpetasin muretsemise ja õppisin armastama pommi". Selles räägitakse NSV Liidu ja USA vahelisest tuumasõjast.

Venemaa president Vladimir Putin palus Peterburi rahvusvahel majandusfoorumil (PRMF)
© Sputnik / Владимир Астапкович

„(Kubrick — toim.) nägi isegi mingeid tehnilisi probleeme, asju, mis sunnivad reaalselt esinevatest ohtudest järele mõtlema… Asi on selles, et tollest ajast on vähe muutunud. Ainuke erinevus on selles, et kaasaegsed relvasüsteemid on veelgi keerukamad. Kuid need vastulöögi andmise ja nende kontrollimise võimatuse ideed on endiselt õiged tänapäevalgi. See on muutunud veelgi keerulisemaks, veelgi ohtlikumaks," tsiteerib pärast filmi vaatamist Venemaa riigipea öeldud sõnu The Daily Beast.

Stone kinkis Putinile filmi DVD-plaadi, misjärel president lahkus. Hiljem tuli välja, et režissöör oli andnud presidendile tühja karbi: produtsendid olid unustanud plaadi karpi anna.

„Tüüpiline ameerika kingitus!" viskas Putin nalja.

 

Venemaa liidri spordisaavutused

Agentuur Bloomberg märgib, et oma dokumentaalfilmis räägib Oliber Stone ka sellest, kuidas Venemaa liider sporti teeb: Putinit näidatakse jäähokit mängimas ja jõutrenažööridel.

Venemaa president ise räägib intervjuus, et ujub iga päev ja tõstab raskusi.

Peale sellele on filmis ka teisi kaadreid Putini eraelust. Nii on Stone filminud, kuidas Venemaa liider söödab porgandit tõuhobusele, kes on oma nime saanud Hollandi füüsiku Johannes Diderik van der Waals'i järgi.

© NBC News
Vladimir Putini täismahus intervjuu telekanalile NBC News.
Tagid:
intervjuu, režissöör, president, Oliver Stone, Putin, Trump, Rex Tillerson, Donald Trump, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • Illustreeriv foto

  USA-l on 2018. aastaks kaheksa sõjalist stsenaariumi, nendest kaks sõjaks Venemaaga. Selleks ühe järgi võib American Council on Foreign Relations analüütikute arvates põhjuseks saada "tahtlik või ettekavatsematu Venemaa ja NATO vaheline sõjaline vastasseis Venemaa enesekehtestava käitumise tõttu Ida-Euroopas".

  49
 • Hispaania hävitaja Eurofighter lasi Pangodi kohal õhuharjutusalal eksikombel välja õhk-õhk tüüpi raketi AMRAA

  Vaatamata süsteemsele tegutsemisele ei ole Hispaania hävitajalt eksikombel välja lastud raketi asukohta tuvastatud ning kõik mõistuspärased variandid on praeguseks ammendunud.

  21
 • Illustreeriv foto

  Aruanne "Kremli jälgija" esitles omapoolset EL-i riikide edetabelit alates "kollaborantidest" ja "Moskvale kaasanoogutajatest" kuni "täisväärtuslike Euroopa kaitsjateni".

  47