17:51 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2066
  • RUB91.3194
Poliitika
lühendatud link
2020

Opositsioonipoliitikud on kriitilised Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL) uute ministrite suhtes

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. IRL-i eestseisus kinnitas kolmapäeval kolm uut ministrit. Kaitseministriks saab Jüri Luik, rahandusministriks Toomas Tõniste ja keskkonnaministriks Siim Kiisler. IRL-i esimehest Helir-Valdor Seederist saab fraktsiooni esimees ja vahetuvad ka riigikogu mitme komisjoni esimehed, vahendas ERR viitega "Aktuaalsele kaamerale".

Opositsioon aga on kriitiline uute ministrite osas, kiita saab vaid Jüri Luik.

"Hea valik on Jüri Luik, seda võib kiita, aga mis puudutab Kiisleri vahetamist Pomerantsiga, see näitab, et Res Publica suund valitsuses saab tugevamaks. Kiisler ja Reinsalu on ainukesed pikaajalised Res Publica tiiva esindajad," kommenteeris Reformierakonna esimees Hanno Pevkur.

Ministrikandidaatide taustad:

Toomas Tõniste on IRL-i kauaaegne liige ja olnud kahe Riigikogu koosseisu liige ning täitnud majanduskomisjoni aseesimehe ülesandeid. Olnud Viimsi vallavolikogu esimees. Tõniste on ettevõtluses tegutsenud üle kahekümne aasta ja juhib mitmeid ettevõtteid. Toomas Tõniste on abielus kolme lapse isa.

Jüri Luik on IRL-i pikaaegne liige, olnud Riigikogu liige. Olnud portfellita minister, välisminister ja kaitseminister. Samuti suursaadik erinevate riikide ja organisatsioonide juures. Alates 2015. aasta augustist juhib ta Rahvusvahelist Kaitseuuringute Keskust. Abielus, poja isa.

Siim-Valmar Kiisler on kauaaegne IRL-i liige. Esimest korda valiti ta Riigikokku 2003. aastal. Olnud regionaalminister ja töötanud varem eraettevõtluses ning ka Tallinna kesklinnaosa vanemana. Hetkel on ta IRL-i aseesimees ja Tallinna piirkonna esimees. Abielus, viie lapse isa.

Tagid:
ministrid, kriitika, opositsioon, IRL, Siim Kiisler, Toomas Tõniste, Helir-Valdor Seeder, jüri Luik, Eesti

Peamised teemad