17:33 18. Jaanuar 2020
Kuula otse
  • USD1.1108
  • RUB68.2495
Poliitika
lühendatud link
3501

OECD hinnangul on riigieelarve seaduse senise range tasakaalureegli muutmine kohane arvestades Eesti riigi rahanduse tugevat seisu ja investeerimisvajadusi

TALLINN, 8. juuni — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas lausus tänasel valitsuse pressikonverentsil, et valitsuse maksu- ja eelarvepoliitika on leidnud tunnustust ka Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) poolt, teatas valitsuse koalitsioonibüroo.

„OECD on kahtlemata autoriteetne institutsioon, mille hinnang on valitsusele oluline. Värske OECD majanduse ülevaade toetab maksuvaba tulu reformi ning jäiga eelarvepoliitika paindlikumaks muutmist," sõnas Ratas. „Meie tegevus tõstab eeskätt madala ja keskmise palgaga inimeste sissetulekuid, mis omakorda panustab eratarbimise kasvu. Kiiremale majanduskasvule aitavad kaasa ka suuremad avaliku sektori investeeringud."

OECD hinnangul on riigieelarve seaduse senise range tasakaalureegli muutmine kohane arvestades Eesti riigi rahanduse tugevat seisu ja investeerimisvajadusi.

„Mul on heameel, et OECD toetab paindlikku eelarvepoliitikat. See kinnitab, et valitsuse põhimõtteline otsus teostada riiklikke investeeringuid Eesti majanduse elavdamiseks on praeguses olukorras õige," lisas peaminister.

„Majanduse elavnemine ning OECD positiivne hinnang on märgilised, kuid meie jaoks on oluline säilitada kiire kasvutempo ka edaspidi. Julgustavaid sõnumeid on järjest tulnud paljudest majandussektoritest, mis annab tugeva vundamendi edasiseks laiapõhjaliseks kasvuks," selgitas Ratas. „Kasvanud tööhõive omakorda suurendab ühiskondlikku heaolu ja sidusust, mis on samuti koalitsiooni üks eesmärkidest."

Eesti majanduskasv kiirenes aasta esimeses kvartalis 4,4 protsendini, millest suuremat majanduskasvu nägi Eesti viimati 2012. aastal. Valitsuse majanduskasvu prioriteedi ellu viimiseks on loodud majandusarengu valitsuskomisjon, mis koguneb 13. juunil.

Tagid:
maksud, OECD, peaminister, Jüri Ratas

Peamised teemad