20:21 01. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1116
  • RUB77.4378
Poliitika
lühendatud link
3411

Kuu varasemaga võrreldes langes enim toetus EKRE-le, samas kaotab Keskerakond toetust venekeelsete valijate seas

TALLINN, 9. juuni — Sputnik. See selgus rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest 1003 vastajaga küsitlusest.

Mai lõpus-juuni alguses läbi viidud küsitluses toetas EKRE-t 10 protsenti vastanutest, mis on nelja protsendipunkti võrra vähem kui kuu varem. Ühtlasi langes EKRE tahapoole Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast, keda toetas 11 protsenti.

Kui Keskerakond on varem olnud pikalt erakondade populaarsusedetabeli ainuliider, siis värskes küsitluses tuleb neil seda kohta jagada koos Reformierakonnaga. Mõlemat erakonda toetas 26 protsenti vastanutest. Reformierakonna jaoks on tegu kõrgeima toetusega pärast nende valitsusest väljakukkumist mullu novembris.

Reformierakonna esimees Hanno Pevkur on seisukohal, et peaminister Jüri Ratas peaks pidevate ja üha uute skandaalide tõttu tagasi astuma, vahendas Sputnik Eesti mai lõpus.

"Keskerakonna skandaalidel ei näi lõppu tulevat. Savisaare korruptsiooniskandaal, Martin Repinski ametist viinud valetamise skandaal, Mailis Repsi Sputniku skandaal, Taavi Aasa Linnahalli korruptsiooniskandaal, Oudekki Loone ja Olga Ivanova 9. mai skandaal, Mihhail Korbi tagasiastumiseni viinud NATO skandaal, Arvo Sarapuu prügikorruptsiooni skandaal ja Yana Toomi korduvad visiidid sõjakurjategija Assadi juurde näitavad ilmekalt, et Jüri Ratas ei kontrolli ei valitsuses ega oma erakonnas toimuvat," lausus Pevkur.

Tagid:
küsitlus, valijad, uuring, toetus, keskerakond, Turu-uuringute AS, EKRE, Reformierakond, Eesti

Peamised teemad