06:11 18. August 2019
Kuula otse
 • USD1.1076
 • RUB73.3855
Keskerakonna europarlamendi saadik Yana Toom

Keskerakonna signaal tõukab vene valijaid eemale

CC BY-SA 2.0 / euranet_plus
Poliitika
lühendatud link
5221

Keskerakonna europarlamendi saadik Yana Toom ütles erakonna toetuse langust venekeelsete valijate seas kommenteerides, et erakond on saatnud selge signaali, mis tõukab vene valijaid eemale

TALLINN, 9. juuni — Sputnik. Toom ütles ERR-i raadiouudistele uuringu tulemusi kommenteerides, et ilmselt Keskerakonna vene valija ei tunne ära oma erakonda.

Keskerakond kaotas venekeelseid valijaid
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Võtame viimase aja sündmused: Mihhail Korbi errusaatmine seoses tema NATO-väljaütlemisega. Ta sunniti vabandama, tal ei lastud minna sirge seljaga. /…/ Ta pidi sööma oma sõnu ja isegi see teda ei päästnud," rääkis Toom.

"See, et Jaanus Karilaid lubab endale igasuguseid väljaütlemisi vene häälte magnetite osas — olgu ta mölakas nagu ta on — keegi ei vaidle talle vastu," jätkas Toom. "Ta on ju erakonna aseesimees ja kui ta räägib, et need vene poliitikud, kes saavad rohkem hääli, on poliitilised marginaalid ja neist tuleb lahti saada, siis see on väga selge signaal vene valijale."

Kuu varasemaga võrreldes langes enim toetus EKRE-le ning Keskerakond kaotab toetust venekeelsete valijate seas, selgus rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest 1003 vastajaga küsitlusest.

Samas Reformierakonna esindajana pealinna linnapeaks pürgiv Kristen Michal kritiseeris Tallinna linna juhtivat erakonda. Süüdistuse sisu on Keskerakonna väidetavad suhted Venemaa saatkonnaga ja "sõpruse otsimine Putiniga".

Kui Keskerakond on varem olnud pikalt erakondade populaarsusedetabeli ainuliider, siis värskes küsitluses tuleb neil seda kohta jagada koos Reformierakonnaga. Mõlemat erakonda toetas 26 protsenti vastanutest. Reformierakonna jaoks on tegu kõrgeima toetusega pärast nende valitsusest väljakukkumist mullu novembris.

Tagid:
venekeelne, langus, küsitlus, valijad, toetus, keskerakond, Turu-uuringute AS, Yana Toom, Eesti

Peamised teemad

 • Sajandi palavaim juulikuu läks Eestist mööda, illustreeriv foto

  Nagu selgub, elas maakera rahvastik tänavu üle inimkonna ajaloos teadaolevalt kõige palavama juulikuu. Euroopa ja USA ilmastikuteadlased on ühel meelel, et kõiki soojarekordeid kogu maailma ulatuses võib lugeda peaaegu terve Celsiuse kraadi võrra ületatuks.

  24
 • Листовка Партии реформ и флажок Эстонии

  Laupäeval erakonna suvepäevade kogunenud Reformierakonna juhatus otsustas teha ettepaneku riigikogu erakorralise istungi kokkukutsumiseks, et teha ettepanek avaldada peaminister Jüri Ratase valitsusele umbusaldust.

  59
 • Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev

  Kui palju lapsi istub uuel õppeaastal esimest korda koolipinki, millistes pealinna koolides tehakse remonti ja kas linn on valmis Ukrainast pärit koolilaste sissevooluks, rääkis Sputnik Eestile Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

  36