23:56 28. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0964
  • RUB72.1052
Poliitika
lühendatud link
5421

Keskerakonna europarlamendi saadik Yana Toom ütles erakonna toetuse langust venekeelsete valijate seas kommenteerides, et erakond on saatnud selge signaali, mis tõukab vene valijaid eemale

TALLINN, 9. juuni — Sputnik. Toom ütles ERR-i raadiouudistele uuringu tulemusi kommenteerides, et ilmselt Keskerakonna vene valija ei tunne ära oma erakonda.

Keskerakond kaotas venekeelseid valijaid
© Sputnik / Вадим Анцупов

"Võtame viimase aja sündmused: Mihhail Korbi errusaatmine seoses tema NATO-väljaütlemisega. Ta sunniti vabandama, tal ei lastud minna sirge seljaga. /…/ Ta pidi sööma oma sõnu ja isegi see teda ei päästnud," rääkis Toom.

"See, et Jaanus Karilaid lubab endale igasuguseid väljaütlemisi vene häälte magnetite osas — olgu ta mölakas nagu ta on — keegi ei vaidle talle vastu," jätkas Toom. "Ta on ju erakonna aseesimees ja kui ta räägib, et need vene poliitikud, kes saavad rohkem hääli, on poliitilised marginaalid ja neist tuleb lahti saada, siis see on väga selge signaal vene valijale."

Kuu varasemaga võrreldes langes enim toetus EKRE-le ning Keskerakond kaotab toetust venekeelsete valijate seas, selgus rahvusringhäälingu uudistetoimetuse tellitud Turu-uuringute AS-i üle-eestilisest 1003 vastajaga küsitlusest.

Samas Reformierakonna esindajana pealinna linnapeaks pürgiv Kristen Michal kritiseeris Tallinna linna juhtivat erakonda. Süüdistuse sisu on Keskerakonna väidetavad suhted Venemaa saatkonnaga ja "sõpruse otsimine Putiniga".

Kui Keskerakond on varem olnud pikalt erakondade populaarsusedetabeli ainuliider, siis värskes küsitluses tuleb neil seda kohta jagada koos Reformierakonnaga. Mõlemat erakonda toetas 26 protsenti vastanutest. Reformierakonna jaoks on tegu kõrgeima toetusega pärast nende valitsusest väljakukkumist mullu novembris.

Tagid:
venekeelne, langus, küsitlus, valijad, toetus, keskerakond, Turu-uuringute AS, Yana Toom, Eesti

Peamised teemad