01:42 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Poliitika
lühendatud link
3510

Ameerika režissöör Oliver Stone kritiseeris intervjuus ajakirjale The Nation USA peavoolu meediakanaleid nende hinnangute pärast Venemaa presidendile

TALLINN, 17. juuni — Spunik. Ameerika režissöör Oliver Stone, kelle dokumentaalfilmi „Intervjuu Putiniga" jõudis tervikuna ekraanidele 12. — 15. juunil, kritiseeris intervjuus ajakirjale The Nation USA peavoolu meediakanaleid nende hinnangute pärast Venemaa presidendile, vahendas RIA Novosti

Neljaosaline film Intervjuu Putiniga jõuab ekraanidele 12. - 15. juunil
© Sputnik / Alexei Druzhinin

Tema sõnul algas meediasõda Putini vastu 2007. aastal pärast tema kõnet Münchenis, kus ta kritiseeris USA-d liigse jõukasutamise pärast rahvusvahelisel areenil.

„Esialgu kirjutati temast mõndagi head, kui ta oli kaosesse teatavat korda loonud. Kuid siis, kui temast sai niiöelda „Venemaa poeg", kes tegutseb oma riigi huvides, nagu rahvuslased peavadki tegutsema, osutus ta oma kindlameelsuse ja järjekindlusega USA riigijuhtidele ja eliidile tülikaks," selgitas Stone.

USA on alati oma massimeediat kontrollinud ja jutustanud oma osa ajaloost kogu maailmale oma pealkirjade all, samas kui Venemaa vaatenurgale ei ole kunagi tähelepanu pööratud ega seda USA kodanikele piisaval määral selgitatud, märkis režissöör. 

Stone lisas ühtlasi, et kui Putin oleks USA president, siis kajastaksid ameeriklaste meediakanalid teda positiivselt, kuna ta oleks nende jaoks „hea, kindlameelne juht".

Rääkides The Nationile oma tööst filmi kallal, kirjeldab Stone Putinit kui väga distsiplineeritud meest, kes väsimust ei tunne. "Iga päev oli ta täis elujõudu, erinevalt minust ei väsinud ta kunagi. Väga, väga distsiplineeritud — võib-olla tänu judole…" meenutab režissöör.

Filmi „Intervjuu Putiniga" tegi Oliver Stone kaks aastat. Režissööri esimene kohtumine Venemaa presidendiga leidis aset 2015. aasta juunis ja viimane 2017. aasta veebruaris. Ligikaudu 20 tunnist salvestatud materjalist on filmi mahtunud neli tundi.

USA-s näitab seda filmi telekanal Showtime. Venemaal näitab „Intervjuud Putiniga" alates 19. juunist telekanal Pervõi Kanal.

Tagid:
film, dokumentaalfilm, hinnang, kriitika, meedia, Intervjuu Putiniga, Oliver Stone, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad