00:26 27. Mai 2018
Tallinn+ 21°C
Kuula otse
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
Ameerika režissöör Oliver Stone kritiseeris USA peavoolu meediakanaleid nende hinnangute pärast Venemaa presidendile

Oliver Stone rääkis USA meediasõjast Putini vastu

© Sputnik / Григорий Сысоев
Poliitika
lühendatud link
3010

Ameerika režissöör Oliver Stone kritiseeris intervjuus ajakirjale The Nation USA peavoolu meediakanaleid nende hinnangute pärast Venemaa presidendile

TALLINN, 17. juuni — Spunik. Ameerika režissöör Oliver Stone, kelle dokumentaalfilmi „Intervjuu Putiniga" jõudis tervikuna ekraanidele 12. — 15. juunil, kritiseeris intervjuus ajakirjale The Nation USA peavoolu meediakanaleid nende hinnangute pärast Venemaa presidendile, vahendas RIA Novosti

Neljaosaline film Intervjuu Putiniga jõuab ekraanidele 12. - 15. juunil
© Sputnik / Alexei Druzhinin

Tema sõnul algas meediasõda Putini vastu 2007. aastal pärast tema kõnet Münchenis, kus ta kritiseeris USA-d liigse jõukasutamise pärast rahvusvahelisel areenil.

„Esialgu kirjutati temast mõndagi head, kui ta oli kaosesse teatavat korda loonud. Kuid siis, kui temast sai niiöelda „Venemaa poeg", kes tegutseb oma riigi huvides, nagu rahvuslased peavadki tegutsema, osutus ta oma kindlameelsuse ja järjekindlusega USA riigijuhtidele ja eliidile tülikaks," selgitas Stone.

USA on alati oma massimeediat kontrollinud ja jutustanud oma osa ajaloost kogu maailmale oma pealkirjade all, samas kui Venemaa vaatenurgale ei ole kunagi tähelepanu pööratud ega seda USA kodanikele piisaval määral selgitatud, märkis režissöör. 

Stone lisas ühtlasi, et kui Putin oleks USA president, siis kajastaksid ameeriklaste meediakanalid teda positiivselt, kuna ta oleks nende jaoks „hea, kindlameelne juht".

Rääkides The Nationile oma tööst filmi kallal, kirjeldab Stone Putinit kui väga distsiplineeritud meest, kes väsimust ei tunne. "Iga päev oli ta täis elujõudu, erinevalt minust ei väsinud ta kunagi. Väga, väga distsiplineeritud — võib-olla tänu judole…" meenutab režissöör.

Filmi „Intervjuu Putiniga" tegi Oliver Stone kaks aastat. Režissööri esimene kohtumine Venemaa presidendiga leidis aset 2015. aasta juunis ja viimane 2017. aasta veebruaris. Ligikaudu 20 tunnist salvestatud materjalist on filmi mahtunud neli tundi.

USA-s näitab seda filmi telekanal Showtime. Venemaal näitab „Intervjuud Putiniga" alates 19. juunist telekanal Pervõi Kanal.

Tagid:
film, dokumentaalfilm, hinnang, kriitika, meedia, Intervjuu Putiniga, Oliver Stone, Vladimir Putin, USA, Venemaa

Peamised teemad

 • Anton Tšehhov ja tema abikaasa Olga Knipper

  Tšehhovi tegelastel pole piisavalt kirge, meelekindlust ega leegitsevaid tundeid. Kuid tema proosast tekkivaid judinaid ei tohiks segi ajada autori enese kannatustega.

  18
 • Briti fännid

  Ukraina võimude suhtes valitsev lugupidamatus annab tunnistust ainult Ukraina ametivõimude absoluutsest suutmatusest, nad ei ole autoriteediks isegi suhteliselt väikesele ja väga spetsiifilisele noorterühmale.

  51
 • Tallinna vanalinna päevad

  Tänavuste vanalinnapäevade avaetendus algab 30. mail kell 19 Raekoja platsil kaskadööride retkega ratta seljas Pühavaimu tornist Raekoja torni ja sajandit kolmveerand tunniga läbi keriva lavastusega.

  11