02:47 09. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Poliitika
lühendatud link
4603

President Petro Porošenko väidab, et Ukrainal on väga tugev mõlema partei toetus USA Kongressis

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Ukraina president Petro Porošenko visiidi käigus Ameerika Ühendriikidesse toimub tal mitmeid kohtumisi ja läbirääkimisi.

„Vaadake, milline võimas ja fantastiline toetus on meil praegu Ameerika Ühendriikides. Ma saabusin täna siia oma esimesele visiidile pärast presidendivalimisi (USA presidendivalimisi — toim.) ja meil on fantastiline programm," märkis president kohtumisel ukraina kogukonnaga, vahendab portaal Inosmi.

„On väga tähtis, et minu kohtumine Valges majas Ukraina presidendina toimub varem, kui Putini kohtumine," märkis Petro Porošenko ja lisas et on vajalik, et „kõik oleksid selle teadmisega relvastatud ja kellelgi poleks ainsatki šanssi ebaõigluseks."

President rõhutas, et Ukrainal on väga tugev mõlema partei toetus USA Kongressis.

Petro Porošenko märkis, et suurepäraseks kingituseks oli ka USA Senati otsus uute sanktsioonide kehtestamise kohta Venemaale. Ta rõhutas, et sanktsioonid on tsiviliseeritud mehhanism, et sundida agressoreid Ukrainast lahkuma ja välja viima oma väed ja sõjatehnika.

Ukraina riigipea märkis samuti, et tema töövisiidi käigus on planeeritud palju kohtumisi. „Ees seisavad kohtumised Valges majas ja Riigidepartemangus. Tulevad kohtumised kaitse-, kaubandus- ja energeetikaministeeriumis," ütles ta.

„Nii võimast visiiti pole varem kunagi onud. Ja just selleks, et meil oleks võimalik läbi rääkida meie koostöö julgeoleku, poliitika ja majanduse valdkonnas," rõhutas president.

Valge maja kinnitas USA president Donald Trumpi kohtumist Ukraina Presidint Petro Porošenkoga, teatas RIA Novosti.

Kohtumine leiab aset teisipäeval, 20. juunil kell 11:00 Washingtoni (kell 18:00 Eesti aja järgi), seisab Valge maja levitatavas Trumpi päevakavas. Kohtumine toimub kolmepoolses formaadis — Trump kavatseb „sisse astuda" varemkavandatud Porošenko kohtumisele asepresident Mike Pence'iga. Sellist formaati on varem kasutanud ka Valge maja eelmised peremehed, resident Barack Obama ja tema asepresident Joe Biden.

Kohtumise päevakorrast ei ole midagi teda, Valge maja ei kavatse esialgu sel puhul avaldust ajakirjandusele.

Tagid:
kongress, Valge Maja, USA senat, Putin, president, Donald Trump, Petro Porošenko, Venemaa, USA, Ukraina

Peamised teemad