05:21 20. Jaanuar 2018
Tallinn-2°C
Kuula otse
Isamaa ja Res Publica Liidu tipp-poliitikud Margus Tsahkna ja Marko Mihkelson lahkuvad erakonnast

Tsahkna ja Mihkelson lahkuvad IRL-ist

CC BY 2.0 / EU2017EE Estonian Presidency / Margus Tsahkna
Poliitika
lühendatud link
3131

Isamaa ja Res Publica Liidu tipp-poliitikud Margus Tsahkna ja Marko Mihkelson lahkuvad erakonnast

TALLINN, 26. juuni — Sputnik. Mõlemad kuuluvad praegu riigikogu IRL-i fraktsiooni, kus on 14 liiget. Tsahkna on erakonna endine esimees, Mihkelson juhib riigikogu väliskomisjoni tööd, vahendas ERR.

Viimasel IRL-i suurkogul kumbki meestest IRL-i juhtorganitesse ei kandideerinud, sest olid pettunud partei tahtmatuses erakonna põhikirja muutes avatumaks muutuda.

Eelseisvatel kohalikel valimistel kumbki poliitikutest ei kandideeri, riigikogus asuvad nad n-ö aknaalusteks.

"Jätkan tööd iseseisva riigikogu liikmena ning ühegi riigikogu erakonnaga liituda ei kavatse. Sügisestel kohalike omavalitsuste valimistel ei kandideeri, kuna ilma kavatsuseta volikogus tööd tegema hakata ning poliitparti mängides petaksin ma lihtsalt oma valijaid. Pööran kogu oma tähelepanu riigikogu tööle, et seal oma nägemust Eesti tulevikust rakendada," kirjutab Tsaahkna sotsiaalmeedias.

"Olen otsustanud Isamaa ja Res Publica Liidust lahkuda. Teen seda raske südamega, sest viimase 16 aasta jooksul olen saanud tänu erakonnale palju uusi kogemusi ning leidnud sõpru kogu eluks," kirjutab Mihkelson oma Facebookis. "IRL ei ole kahjuks enam see poliitiline jõud, kelle seisukohad ühtiksid minu vaadetega tänasele Eestile ja meie tulevikule."

"Ma ei lahku poliitikast. Mul on Eestile veel palju anda. Teen tööd Riigikogu väliskomisjoni esimehena senikaua, kuni see on poliitiliselt võimalik. Eesti eesistumine Euroopa Liidus on erakordselt oluline ning ka väliskomisjonil on siin mängida tähtis roll. Seetõttu ma ka ei osale sügisestel kohalikel valimistel," lubab Mihkelson.

Tagid:
lahkumine, poliitika, IRL, Marko Mihkelson, Margus Tsahkna, Eesti

Peamised teemad