00:16 18. Jaanuar 2018
Tallinn-7°C
Kuula otse
Margus Tsahkna ei välista uue erakonna loomist

Tsahkna tahaks oma pilli

© Sputnik / Вадим Анцупов
Poliitika
lühendatud link
2720

IRL-i eelmine esimees, äsja parteist lahkunud Margus Tsahkna kinnitab, et ta jätkab poliitikas ning ei välista uue erakonna loomist

TALLINN, 28. juuni — Sputnik. Tsahkna rääkis usutluses Tartu Postimehele, et ta kavatseb poliitikas jätkata kuni 2019. aastani iseseisva parlamendisaadikuna ning ei liitu mitte ühegi praegu riigikogus esindatud erakonnaga, vahendab ERR.

"Arvan, et mul on Eesti poliitikas ja ühiskonna arengus veel päris palju pakkuda. Ma ei välista, et Eestis on uute jõudude esile kerkimine võimalik," ütles ta ja lisas, et iga erakonna taga peab olema mingi laiem ühiskondlik huvirühm.

"Kui leidub piisav hulk sarnase vaatega inimesi, siis saavad nad kokku ja hakkavad oma mõtteid ellu viima," märkis Tsahkna.

Isamaa ja Res Publica Liidu tipp-poliitikud Margus Tsahkna ja Marko Mihkelson lahkuvad erakonnast, vahendas Sputnik Eesti esmaspäeval. Tsahkna on erakonna endine esimees, Mihkelson juhib riigikogu väliskomisjoni tööd.

Viimasel IRL-i suurkogul kumbki meestest IRL-i juhtorganitesse ei kandideerinud, sest olid pettunud partei tahtmatuses erakonna põhikirja muutes avatumaks muutuda.

"Jätkan tööd iseseisva riigikogu liikmena ning ühegi riigikogu erakonnaga liituda ei kavatse. Sügisestel kohalike omavalitsuste valimistel ei kandideeri, kuna ilma kavatsuseta volikogus tööd tegema hakata ning poliitparti mängides petaksin ma lihtsalt oma valijaid. Pööran kogu oma tähelepanu riigikogu tööle, et seal oma nägemust Eesti tulevikust rakendada," kirjutas Tsahkna sotsiaalmeedias esmaspäeval.

"Olen tänulik nende aastate eest, mil saime koos Eesti elu suunata ja palju head on tehtud. Selle vana laevaga sai tehtud veel nii mõnigi rokkiv merereis. Igal asjal on lõpp ning on aus kõigi osapoolte suhtes seda tunnistada ja edasi minna," seisab postituses.

Tagid:
erakond, loomine, poliitika, IRL, Margus Tsahkna, Eesti

Peamised teemad