05:23 10. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0867
  • RUB80.6900
Poliitika
lühendatud link
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
24 0 0

Peaminister Ratas arutas komisjoni president Juncker ja Euroopa Ülemkogu eesistuja Tuskiga eesistumise tööplaane

TALLINN, 30 juuni — Sputnik. Peaminister Jüri Ratas arutas täna Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeriga, kuidas koostöös Euroopa Komisjoniga jõudsalt edasi liikuda Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise programmis esile tõstetud tähtsaimate teemadega ja Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga eesistumise ajal toimuvaid kõrgetasemelisi kohtumisi

"Tähistasime eile üheskoos kogu Eesti rahvaga meie esimese Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise algust. See andis hea positiivse energialaengu, et alustada täna vastutusrikka tööga, mis meil tuleb ära teha järgmise poole aasta jooksul," märkis peaminister Ratas.

Eesti peamine ülesanne eesistujana on hoida EL ühtse ja otsustusvõimelisena
© Sputnik / Вадим Анцупов

Ratas ja Juncker arutasid digi- ning sotsiaal- ja kaitsevaldkonna teemasid, mis on Eestile ja Euroopa Komisjonile prioriteetsed, vahendab valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Euroopa Komisjoni president ütles ühisel pressikonverentsil peaministriga, et Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine on Eesti juhtimisel heades kätes.

"Teie meeskond on valmis, olme näinud suuri jõupingutusi, mida olete teinud viimaste kuude jooksul. Oleme heades kätes," lausus Juncker Tallinnas.

Junckeri sõnul on ajalugu näidanud, et just väikesed liikmesriigid suudavad eesistumise perioodi edukalt läbi viia. Ta kiitis ka Eesti motot — ühtsus tasakaalu kaudu — leides, et see võtab hästi kokku eesseisvad ülesanded, vahendab ERR.

Peaminister Ratas tänas Euroopa Komisjoni president Junckerit toetuse ja koostöö eest Eesti eesistumise ettevalmistustel.

Peaminister kohtus täna ka Euroopa Ülemkogu eesistuja Donald Tuskiga. Kohtumisel arutati peamiselt järgmisel poolaastal toimuvaid kõrgetasemelisi kohtumisi.

"Eelmisel nädalal toimunud Euroopa Ülemkogul oli tunda, kuidas Euroopas tõstab vaikselt, aga jõudsalt pead taas lootus ja optimism. Majandusnäitajad paranevad, tööpuudus väheneb, Euroopa liidrid soovivad ühte hoida," sõnas peaminister Ratas. Lisaks andis Euroopa Ülemkogu Ratase sõnul positiivse tõuke digiettepanekute elluviimisele, vahendas valitsuse kommunikatsioonibüroo.

Президент Верховного совета Европы Дональд Туск и премьер-министр Эстонии Юри Ратас
© Фото : Annika Haas
Peaminister Ratas arutas Euroopa Ülemkogu eesistuja Tuskiga poolaasta plaane.

 

Ratas ja Tusk rääkisid ka Idapartnerluse tippkohtumisest, mis toimub 24. novembril Brüsselis. "Eestile on oluline aidata kaasa julgeoleku, rahu ja stabiilsuse tagamisele Euroopa Liidu naabruses," märkis Ratas.

Arutlusele tulid ka Ukraina ja Euroopa Liidu tippkohtumine, mis toimub 12.-13. juulil, ning majandusühenduse G20 ja G7 kohtumised.

Teema:
Eesti - Euroopa Liidu Nõukogu eesistuja (145)
Tagid:
tippkohtumine, Euroopa Ülemkogu, Euroopa Komisjon, Jean-Claude Juncker, Jüri Ratas, Donald Tusk, Eesti, EL

Peamised teemad