10:29 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2151
  • RUB90.8441
Poliitika
lühendatud link
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
8580

Venemaa otsustas peatada sissemaksed Euroopa Nõukogu eelarvesse 2017. aasta eest. Politoloog Oleg Matveitšev sõnul, selline otsus idanes juba ammu

TALLINN, 3. juuli — Sputnik. Venemaa välisminister Sergei Lavrov teavitas Euroopa Nõukogu peasekretäri Thorbjørn Jaglandi Venemaa-poolsest otsusest peatada sissemaksed Euroopa Nõukogu eelarvesse 2017. aasta eest kuni Euroopa Nõukogu Parlamentaarses Assamblees (ENPA) Venemaa Föderatsioninõukogu delegatsiooni volituste täieliku taastamiseni, öeldakse Venemaa välisministeeriumi teadaandes.

Kõrgema Majanduskooli professor Oleg Matveitšev avaldas Sputniku raadiosaates arvamust, et sissemaksed Euroopa Nõukogu eelarvesse oleks tulnud juba ammu peatada.

Ukraina kaebas ENPA-le Prantsusmaa saadikute Krimmi-visiidi üle.
© Sputnik / Владимир Федоренко

"Venemaa maksab juba aastaid raha kõigisse neisse üleeuroopalistesse struktuuridesse ja tegemist on suurte sissemaksed on suured, kuivõrd meie riik ise on suur. Samal ajal rakendab Euroopa meie suhtes sanktsioone, kogu aeg ennast meile vastandades. Ja mis peamine – kasutab neid (üleeuroopalisi) platvorme russofoobse hüsteeria õhutamiseks. Seega, meie oma raha eest sõimatakse seal meid, korraldatakse meie vastu kõikvõimalikke meediakampaniaid, seal kõlavad kriitilised sõnavõtud, mida siis meediakanalites vahendatakse. Kogu seda sabatit rahastada on täiesti vale, ja kui nad tahavad sääraseid üritusi avalikkussuhete tarbeks korraldada, siis tulgu sel puhul toime oma isiklike vahenditega," ütles Oleg Matveitšev.

Tema sõnul on sissemaksete tasumisel mõtet ainult sel juhul, kui annab tasumaksjale teatud õigused.

"Ainult siis, kui me saame võrdsetel alustel töös osaleda, kui meil on võimalus esitada oma seisukohti, ainult siis on mõtet sissemakseid tasuda. Vastasel juhul on see vähemasti imelik," arvab Oleg Matveitšev.

Venemaa Föderatsioninõukogu esimees Valentina Matvijenko nimetas välisministeeriumi otsust sissemaksete osas "signaaliks Euroopa Nõukogule Euroopa Nõukogule ja mitte ainult ENPA-le, et olukord järjest halveneb."

Eesti on kistud Euroopa Nõukogu korruptsiooniskandaali
© Sputnik / Владимир Федоренко

Ta selgitas, et "rahvusriikide delegatsioone ja rahvasaadikuid, kellel on teistsugune vaatenurk, kiusatakse taga, ei leidu vaba platvormi aruteludeks, venevastane lobitegevus üritab juba kogu ENPA-d juhtida, millest annavad tunnistust katsed ENPA esimees härra Agramunt oma ametist vallandada," vahendab RIA Novosti.

"Euroopa Nõukogu juhtkond saab aru, et tegemist ei ole normaalse olukorraga. Küsimus ei ole Vene Föderatsiooni volitustes. Asi on selles, et mitte kellelgi ENPA-s ei ole õigust ükskõik millise rahvusriigi esinduse volitusi piirata," lausus Matvijenko.

Teema:
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
Tagid:
välisministeerium, ENPA, Euroopa Nõukogu, Jagland, Valentina Matvijenko, välisminister, Sergei Lavrov

Peamised teemad