01:04 15. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1375
  • RUB80.8370
Poliitika
lühendatud link
Minskis toimub OSCE PA suveistung (6)
21 0 0

Istung toimub deviisi all „Vastastikuse usalduse ja koostöö tugevdamine rahu ja õitsengu nimel OSCE haldusalas“, mille pakkus välja Valgevene pool

TALLINN, 05. juuli — Sputnik. Minskis avatakse kolmapäeval Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni Parlamentaarse Assamblee (OSCE PA) iga-aastane suveistung, teatab Valgevene Sputnik.

Valgevene pealinn võõrustab nii kõrgetasemelist sündmust esmakordselt. Istung toimub deviisi all "Vastastikuse usalduse ja koostöö tugevdamine rahu ja õitsengu nimel OSCE haldusalas", mille pakkus välja Valgevene pool.

Põhilised üritused, plenaaristungid ja arutelud istungjärgu raames kestavad 9. juuli keskpäevani.

Päevakava kohaselt avatakse istung kell 15.30 Valgevene presidendi Aleksandr Lukašenka sõnavõtuga. Avamisel esinevad sõnavõttudega ka Valgevene Rahvuskogu Esindajatekoja esimees Vladimir Andreitšenko, OSCE PA president Christine Muttonen ja OSCE eesistuja Austria välisminister Sebastian Kurz.

Istungi päevakord

Nagu teatas OSCE PA pressiteenistus, on istungjärk pühendatud vastastikuse usalduse ja koostöö tugevdamisele piirkonna õitsengu heaks. Sellest võtab osa ligikaudu 300 parlamendisaadikut OSCE liikmesriikidest. Istungjärgul osalejatel on plaanis arutada selliseid küsimusi nagu võitlus terrorismiga, kliimamuutused, migratsioon ja OSCE mehhanismide tugevdamine inimõiguste valdkonnas, olukord Ida-Ukrainas ja Lõuna-Kaukaasias, küberturvalisus, korruptsioonivastane võitlus, energiajulgeolek, usuline diskrimineerimine ja teised aktuaalsed teemad.

Lisaks plenaaristungile töötab istungjärgu raames kolm komisjoni:

• poliitika- ja julgeolekuküsimuste komisjon

• majandus-, teadus-, tehnoloogia- ja keskkonnakomisjon;

• demokraatia-, inimõiguste- ja humanitaarküsimuste komisjon.

Iga komisjoni töö tulemuste põhjal on kavas vastu võtta resolutsioon ja ühtlasi Minski deklaratsioon. Need dokumendid sisaldavad endas soovitusi rahvusriikide valitsustele, parlamentidele ja rahvusvahelisele üldsusele seoses reageerimisega päevakajalistele väljakutsetele ja ohtudele.

Valgevene teeb ettepaneku võtta vastu resolutsioon pealkirjaga "Õigeaegsete ja tõhusate seadusandlike, regulatiivsete. ja administratiivsete meetmete arendamine vastusena uute psühhoaktiivsete ainete esilekerkimisele".

Toimuvad ka OSCE PA Büroo, sealhulgas assmblee esimehe, tema asetäitja ja varahoidja valimised. OSCE PA alaline komisjon võtab vastu eelseisva rahandusaasta eelarve.

Teema:
Minskis toimub OSCE PA suveistung (6)
Tagid:
Parlamentaarne Assamblee, OSCE, Christine Muttonen, Sebastian Kurz, Likašenka, Ida-Ukraina, Minsk

Peamised teemad