09:08 07. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Poliitika
lühendatud link
3510

Keskerakonna esimees, peaminister Jüri Ratas ütles, et kuigi ta toetab lihtsustatud korras kodakondsuse andmist halli passi omanikele, siis kodakondsuspoliitika selle valitsuse ajal ei muutu

TALLINN, 06. juuli — Sputnik. Ratas rõhutas, et kodakondsuspoliitika selle valitsuse ajal ei muutu, vahendab ERR.

Eurosaadik ja Keskerakonna juhatuse liige Yana Toom ütles kolmapäeval intervjuus Eesti Päevalehele, et Ratas on halli passi omanikele kodakondsuse andmise poolt.

Toom: kodakondsus halli passi omanikele — erakonna seisukoht >> 

"See oli üks suuremaid teemasid, kui ma asusin peaministri ametisse ja ütlesin välja ühes intervjuus, et ma arvan, et…  Eestis on väga palju neid inimesi, kellel ei ole kodakondsust,… Et sellele juhivad tähelepani rahvusvahelised organisatsioonid. Ma arvan, et see ei ole mõistlik, ka siseriiklikult. Ka Eesti julgeolekupoliitika seisukohast see ei ole hea lahendus. Kindlasti ei toeta ma seda mõtet, et kõigile 80 000 inimesele saadetakse koju Eesti vabariigi kodakondsus. Seadus ütleb ju väga kindlad reeglid, mille alusel kodakondsust saab taotleda," ütles Ratas.

Peaministri sõnul on räägitud sellest, et need inimesed, kes on elanud Eestis enne 20. augustit 1991 võiksid saada lihtsustatud korras kodakondsuse, aga see tähendab nende enda palvet või taotlust. Küsimus on selles, kas nad peavad tegema eesti keele eksami ja põhiseaduse eksami.

"On olnud Keskerakonna fraktsiooni arvamus, et need inimesed, kes on elanud enne 20. augustit 1991 siin, ei peaks seda tegema. Kindlasti on meie arvamus ka see, et nendel inimestel, kes on seotud olnud Nõukogude armeega ja Nõukogude Liidu militaarse poolega, ei peaks olema võimalust saada lihtsustatud korras kodakondsust," sõnas ta.

Ratas: minu ettepanek ei tähenda kodakondsuse nullvarianti >>

Tagid:
hall pass, seadus, kodakondsus, Keskerakond, eurosaadik, peaminister, Yana Toom, Jüri Ratas

Peamised teemad