15:57 06. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1330
  • RUB77.8155
Poliitika
lühendatud link
Minskis toimub OSCE PA suveistung (6)
34 0 0

Valgevene riigipea peab vajalikuks töötada Helsingi kokkuleppe põhimõttel välja uus ülemaailmne dokument "Helsingi 2"

TALLINN, 06. juuli — Sputnik. Valgevene president Aleksandr Lukašenka esines Minskis toimuval OSCE PA istungil osalejatele sõnavõtuga, kus ta mitte ainult ei osutanud Euroopa aktuaalsetele probleemidele, vaid ilmutas ka initsiatiivi ülemaailmse dokumendi koostamiseks, mis "paneks rasvase punkti ammuilma lõppenud külmale sõjale, välistades selle taastekke veelgi tragilisemal kujul."

"Me mõistame, et sellist tingliku nimega "Helsingi 2" mudelit otsekohe kõigile osapooltele vastuvõetaval kujul sõnastada on keeruline, kuna kõigepealt tuleb määratleda ühised, kõiki rahuldavad põhimõtted ja eesmärgid, mis on suunatud usalduse kindlustamisele poliitilises ja sõjalises valdkonnas," ütles Lukašenka.

Valgevene presidendi hinnangul on praegu oluline lõpetada piirkondlik geopoliitiline rivaalitsemine, loobuda mõjusfääride loomisest ja riikidele teatud kindla sotsiaalpoliitilise riigikorralduse mudeli pealesurumisest, vahendab Sputnik Belarus.

OSCE PA järjekordne istungjärk algas Minskis 5. juulil, istungjärgu põhiteemaks on "vastastikuse usalduse ja koostöö tugevdamine rahu ja õitsengu nimel OCSE haldusalas".

Katkendit Valgevene presidendi Aleksandr Lukašenka ettekandest saab kuulata Sputnik Belarus veebiväljaandes avaldatud audiosalvestisena >>

Teema:
Minskis toimub OSCE PA suveistung (6)
Tagid:
Helsinki-2, Parlamentaarne Assamblee, OSCE, Aleksandr Lukašenka, Minsk, Valgevene

Peamised teemad