04:14 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1832
  • RUB90.5710
Poliitika
lühendatud link
G20: Ühendatud maailma kujundamine (22)
28 0 0

USA on pühendunud Kesk- ja Ida-Euroopa julgeoleku ja rahu säilitamisele, ütles USA president Donald Trump neljapäeval Varssavis

TALLINN, 06. juuli — Sputnik. "Meie tugev liit Poola ja NATO-ga on jätkuvalt kriitiline konflikti heidutamiseks ja tagamaks, et Euroopat ei laastaks enam iialgi suurvõimude sõda ning et maailm oleks turvalisem ja parem paik," lausus Trump ühisel pressikonverentsil Poola presidendi Andrzej Dudaga, vahendab ERR.

"Ameerika on pühendunud Kesk- ja Ida-Euroopa rahu ja julgeoleku säilitamisele," ütles riigipea.

Vastuseks küsimusele, kas riigipead arutasid Poolale antavaid võimalikke USA julgeolekugarantiisid seniks, kuni püsib Venemaalt lähtuv oht, ütles Trump, et garantiisid ei arutatud.

Trump, kes kohtub reedel G20 tippkohtumisel Vene presidendi Vladimir Putiniga, ütles Poolas, et Ühendriigid teevad liitlastega koostööd vastuseisuks "Venemaa sammudele ja destabiliseerivale käitumisele".

Kell 14.45 esineb president Donald Trump esineb kõnega Poola rahvale, mida näeb otse siit:

Varssavis toimub neljapäeval niinimetatud Kolme mere algatuse (Three Seas Initiative) tippkohtumine, mis toob ühise laua taha Eesti, Läti, Leedu, Poola, Rumeenia, Slovakkia, Sloveenia, Tšehhi, Ungari, Bulgaaria, Austria ja Horvaatia riigipead. Üritusest võtab erandkorras osa ka USA president.

Teema:
G20: Ühendatud maailma kujundamine (22)
Tagid:
julgeolek, Three Seas Initiative, Kolme mere algatus, Andrzej Duda, president, Donald Trump, Ida-Euroopa, Poola, USA, Venemaa

Peamised teemad