03:45 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Poliitika
lühendatud link
G20: Ühendatud maailma kujundamine (22)
21461

USA president Donald Trump ja Venemaa riigipea Vladimir Putin kohtusid reedel Hamburgis G20 tippkohtumisel esimest korda silmast silma

TALLINN, 7. juuli — Sputnik. Trump ütles, et tal oli au Putiniga kohtuda. "Putin ja mina arutasime erinevaid asju ja minu arvates läks see hästi," ütles Trump ajakirjanikele, vahendab ERR.

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Michael Klimentyev

"Meil on olnud väga, väga häid kõnelusi. Me peame kõnelusi nüüd ja ilmselgelt see jätkub. Me ootame, et Venemaa, USA ja kõigi asjasse puutuvate jaoks on tulevikus palju väga positiivseid asju. Ja mul on au olla sinuga koos," rääkis Trump.

Kauaoodatud kohtumine >>

Samas ei vastanud ta ajakirjanike küsimustele Venemaa väidetava sekkumise kohta USA presidendivalimistesse.

Täna avatakse Saksamaal Hamburgis "suure kahekümne" kaheteistkümnes tippkohtumine. Kahe päeva jooksul otsivad võtmetähtsusega riikide riigijuhid kompromisse kaasaja suurimates väljakutsetes ülemaailmsest majandusest ja migratsioonist kuni Aafrika riikide arenguküsimuste ja energeetikani.

 

Kõnelused toimuvad G20 riikide vaheliste oluliste erimeelsuste taustal, mis puudutavad kliimaküsimusi ja rahvusvahelist kaubandust.

G20: globaliseerumise küsimused erimeelsuste taustal >>

Mõnedes küsimustes, eeskätt kliima- ja rahvusvahelise kaubanduse küsimustes on "kahekümne" osaliste seas olulisi erimeelsusi, mis on süvenenud pärast USA otsust taanduda Pariisi kliimakokkuleppest, aga ka seepeale, kui Trump nõudis NATO tippkohtumisel partneritelt nende sõjaliste kulutuste suurendamist.

Tavapäraselt kasutatakse "suure kahekümne" kohtumist agaralt nii kahepoolsete kui ka mitmepoolsete läbirääkimiste pidamiseks.

Ainuüksi Venemaa presidendil on kavandatud kümmekond kahepoolset kohtumist, mille hulgas erilist tähelepanu pööratakse kauaoodatud läbirääkimistele Trumpiga. Moskvas, nagu teatas Venemaa välisminister Sergei Lavrov, eeldatakse, et Putini ja Trumpi kohtumine toob selgust Venemaa ja USA suhete tuleviku osas.

G20 tippkohtumist varjutavad mastaapsed meeleavaldused

Kohtumist turvab umbes 20 000 politseinikku, kes on varustatud soomukite, kopterite ja droonidega. Lisaks valmistati ette 400-kohaline kinnipidamiskeskus, kus on ka kinnipidamise vormistamiseks kohtunikud.

Kohtumise eel ja ajal toimub umbes 30 meeleavaldust, mida korraldavad globaliseerumisvastased ja keskkonnaaktivistid, ametiühingud, tudengi- ja usurühmitused.

Teema:
G20: Ühendatud maailma kujundamine (22)
Tagid:
presidendid, tippkohtumine, esimene, G20, Donald Trump, Vladimir Putin, Hamburg, Saksamaa, USA, Venemaa

Peamised teemad