07:38 14. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB87.1809
Poliitika
lühendatud link
G20: Ühendatud maailma kujundamine (22)
9210

USA välisministri Rex Tillersoni sõnul tõstatas USA president Donald Trump kohtumisel Venemaa riigipea Vladimir Putiniga muu hulgas Moskva USA valimistesse sekkumise teema

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Tillerson ütles ajakirjanikele, et Trump tõstatas mulluste USA presidendivalimiste eel korraldatud Vene küber- ja desinformatsioonikampaaniaga seonduva kaks tundi ja 15 minutit kestnud kohtumisel, mis peeti Hamburgis G20 tippkohtumise kõrvalt, vahendas ERR

Trump: mul oli au Putiniga kohtuda >>

Kauaoodatud kohtumine
© Sputnik / Сергей Гунеев

Tillersoni sõnul pidasid presidendid Venemaa sekkumise teemal pika ja jõulise mõttevahetuse, Trump tõstatas teema kohtumise vältel mitu korda ning USA president otsustas selle küsimusega kohtumist alustada.

USA välisminister lausus, et Putin eitas Venemaa sekkumist, milles Ühendriikide luurekogukond üksmeelselt Kremli süüdistab.

Trump sarjas Obama reaktsiooni Venemaa sekkumisele >>

Trump sarjas Obama reaktsiooni Venemaa sekkumisele, vahendas Sputnik Eesti juuni lõpus. Mitmetes Twitteri-postitustes ja eelsalvestatud telepöördumises lausus Trump, et tema eelkäija ei võtnud midagi ette, kui Luure Keskagentuur teda augustis hoiatas, et Vene president Vladimir Putin andis isiklikult korralduse operatsiooniks, mille eesmärgiks oli aidata Trumpil võita novembris peetud valimistel demokraat Hillary Clintonit. 

Venemaa president Vladimir Putin
© Sputnik / Michael Klimentyev

"Kui Obama administratsiooni teavitati enne 2016. aasta valimisi, et Venemaa sekkub, miks midagi ette ei võetud?" küsis Trump ühes säutsus.

NBC: Putin isiklikult sekkus USA presidendivalimistesse >>

Esimene kohtumine silmast silma

USA president Donald Trump ja Vene riigipea Vladimir Putin kohtusid reedel Hamburgis G20 tippkohtumisel. Trump ütles, et tal oli au Putiniga kohtuda. "Putin ja mina arutasime erinevaid asju ja minu arvates läks see hästi," ütles Trump ajakirjanikele, vahendas Sputnik Eesti eile.

"Meil on olnud väga, väga häid kõnelusi. Me peame kõnelusi nüüd ja ilmselgelt see jätkub. Me ootame, et Venemaa, USA ja kõigi asjasse puutuvate jaoks on tulevikus palju väga positiivseid asju. Ja mul on au olla sinuga koos," rääkis Trump.

Kauaoodatud kohtumine >>

Reedel avati Saksamaal Hamburgis "suure kahekümne" kaheteistkümnes tippkohtumine. Kahe päeva jooksul otsivad võtmetähtsusega riikide riigijuhid kompromisse kaasaja suurimates väljakutsetes ülemaailmsest majandusest ja migratsioonist kuni Aafrika riikide arenguküsimuste ja energeetikani.

Hamburg
© Фото : Наталья Бринкманн

Kõnelused toimuvad G20 riikide vaheliste oluliste erimeelsuste taustal, mis puudutavad kliimaküsimusi ja rahvusvahelist kaubandust. 

G20: globaliseerumise küsimused erimeelsuste taustal >>

G20 tippkohtumist varjutavad mastaapsed meeleavaldused

Kohtumist turvab umbes 20 000 politseinikku, kes on varustatud soomukite, kopterite ja droonidega. Lisaks valmistati ette 400-kohaline kinnipidamiskeskus, kus on ka kinnipidamise vormistamiseks kohtunikud.

Kohtumise eel ja ajal toimub umbes 30 meeleavaldust, mida korraldavad globaliseerumisvastased ja keskkonnaaktivistid, ametiühingud, tudengi- ja usurühmitused.

G20 tippkohtumist varjutavad mastaapsed meeleavaldused >>

Teema:
G20: Ühendatud maailma kujundamine (22)
Tagid:
arutlemine, sekkumine, esimene, presidendivalimised, küberrünnak, G20, Donald Trump, Vladimir Putin, Hamburg, Saksamaa, USA, Venemaa

Peamised teemad