11:04 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
G20: Ühendatud maailma kujundamine (22)
3010

Venemaa president Vladimir Putin ja Türgi president Recep Tayyip Erdoğan kohtusid laupäeval Saksamaal Hamburgis G20 tippkohtumise kõrvalt

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. Putin kiitis enne kohtumist Türgi panust relvakonflikti lahendamisse Süürias, vahendab ERR. "Erdoğani hoiak on muutnud võimalikuks olukorra parandamise Süürias," sõnas president. 

Süüria režiim ja mässulised kohtuvad esimest korda näost näkku >>

"Venemaa ja Türgi on loonud rahvusvahelise üldsuse jaoks eeskuju", kiitis ka Erdoğan.

Venemaa, Türgi ja Iraan sõlmisid mais leppe deeskaleerimistsoonide loomiseks Süürias, kuid alade piire ja vaatlusmehhanisme pole veel täpsustatud.

Venemaa, Iraan ja Türgi loovad Süüria relvarahu jälgimismehhanismi >>

Vene riigipea Vladimir Putin ja USA president Donald Trump kohtusid ka Hamburgis G20 tippkohtumisel. Trump ütles, et tal oli au Putiniga kohtuda. "Putin ja mina arutasime erinevaid asju ja minu arvates läks see hästi," ütles Trump ajakirjanikele, vahendas Sputnik Eesti eile. 

Trump: mul oli au Putiniga kohtuda >>

"Meil on olnud väga, väga häid kõnelusi. Me peame kõnelusi nüüd ja ilmselgelt see jätkub. Me ootame, et Venemaa, USA ja kõigi asjasse puutuvate jaoks on tulevikus palju väga positiivseid asju. Ja mul on au olla sinuga koos," rääkis Trump.

Pikk ja jõuline mõttevahetus "Venemaa sekkumise" teemal >>

Reedel avati Saksamaal Hamburgis "suure kahekümne" kaheteistkümnes tippkohtumine. Kahe päeva jooksul otsivad võtmetähtsusega riikide riigijuhid kompromisse kaasaja suurimates väljakutsetes ülemaailmsest majandusest ja migratsioonist kuni Aafrika riikide arenguküsimuste ja energeetikani.

Kõnelused toimuvad G20 riikide vaheliste oluliste erimeelsuste taustal, mis puudutavad kliimaküsimusi ja rahvusvahelist kaubandust.

G20: globaliseerumise küsimused erimeelsuste taustal >>

Teema:
G20: Ühendatud maailma kujundamine (22)
Tagid:
kohtumine, G20, Vladimir Putin, Recep Tayyip Erdoğan, Hamburg, Saksamaa, Venemaa, Türgi, Süüria

Peamised teemad