11:22 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Poliitika
lühendatud link
KOV volikogu valimised 2017 (127)
2810

Eesti vajab Keskerakonda, mis on Rahvarinde aegadest saati seisnud kõigi eestimaalaste eest, sõltumata nende elukohast, vanusest, rahvusest või sotsiaalsest staatusest, teatas peaminister ja erakonna juht Jüri Ratas

TALLINN, 8. juuli — Sputnik. "Me töötame iga päev sidusama ja õiglase Eesti nimel. Kasutame selleks kõiki võimalusi nii riigi tasandil kui ka kohalikes omavalitsustes, mis meile Eesti inimeste poolt on antud," kirjutas peaminister reedel Keskerakonna kodulehel. 

"Valijad on Keskerakonda neljadel järjestikkustel valimistel usaldanud juhtima Eesti pealinna. Selle aja jooksul oleme viinud Tallinnas ellu palju suuri ja olulisi asju, nagu tasuta ühistransport, koolide ja lasteaedade renoveerimine, eakate pensionilisa maksmine, teede, tänavate ja oluliste liiklussõlmede rajamine, Vabaduse väljaku renoveerimine, parkide ja rohealade loomine ning palju muud," loetles Ratas.

Ratas: Eesti on kolmandiku võrra maas ka Euroopa keskmisest >>

Eesti riigis moodustas Keskerakond möödunud aasta novembris valitsuse, mis poole aastaga on ühiskonna tasakaalustamiseks teinud rohkem kui eelnevad valitsused pikkade aastatega, rõhutas Ratas.

"Tõstame oma heade koalitsioonikaaslaste toel tulumaksuvaba miinimumi 500 euroni, mis jätab järgmisest aastast madalamat ja keskmist palka teenivatele inimestele igas kuus 64 eurot rohkem kätte. Tervishoiu rahastamisel tegime lõpuks kauaoodatud vajaliku otsuse, mis tagab lühemad ravijärjekorrad ja kvaliteetse arstiabi," kirjutas Ratas.

Keskerakonna signaal tõukab vene valijaid eemale >>

Tema sõnul pensionireform võimaldab Eesti inimestele väärika vanaduspõlve, kus nende panust ei hinnata vaid teenitud palganumbri järgi. "Meie põllumehed saavad riigi toel lõpuks Euroopa Liidus konkureerimiseks võrdsemad võimalused. Kõik see nõuab meie poliitikutelt riigimehelikkust ja otsustamisjulgust. Valijad tunnustavad väga selgelt meie tööd ning me peame jätkuvalt pingutama, et seda usaldust õigustada," kirjutas peaminister.

Eurosaadik Yana Toom läheb Tallinna valimistele Keskerakonna nimekirjaga. Oudekki Loone ja Olga Ivanova ei ole valimisliidu ideest loobunud
© Sputnik / Владимир Барсегян

"Oleme erinevate uuringute järgi Eesti kõige populaarsem erakond. Tallinnas annaks Keskerakonnale oma hääle enam kui pool otsuse langetanud pealinlastest ning ka Eestis tervikuna toetab enamik valijaid just meid. Ma tänan selle eest kõiki meie liikmeid ja toetajaid," kirjutab Ratas.

Ta lisas, et tunnustab siiralt Yana Toomi otsust toetada Eesti Keskerakonna valimisnimekirja. "Tänan südamest kõiki inimesi, kes on panustanud erakonna ühtsuse säilimisse. Üheskoos ja ühtse Keskerakonna nimekirjaga seisame oma valijate ning kõigi Eestimaa elanike heaolu eest," kirjutab peaminister ja erakonna juht.

Ja nad on jäänud kahekesi >>

Teema:
KOV volikogu valimised 2017 (127)

Samal teemal

Kodakondsuspoliitika selle valitsuse ajal ei muutu
Toom: kodakondsus halli passi omanikele - erakonna seisukoht
Ratas kutsus Vabaerakonda valitsusse, Vabaerakond keeldus (uuendatud)
Keskerakonna signaal tõukab vene valijaid eemale
Valitsevale erakonnale heidetakse ette "sõpruse otsimist Venemaaga"
Tagid:
ühtne, valijad, valimised, keskerakond, Jüri Ratas, Eesti

Peamised teemad